День української вишиванки у Фаховому коледжі

Величне свято української вишиванки відзначається в світі в третій четвер травня місяця.

Викладачі і студенти ВСП «Фаховий коледж «ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» долучилися до його відзначення. В цей день вони відвідали міський захід, організували фото флешмоб та взяли участь у колежанському онлайн-заході, який  провели викладачі коледжу Дончик В. М. і Карпенком О. М. Учасники відео зустрічі переглянули презентації про особливості української вишиванки різних регіонів України. Мали можливість поговорити про стиль  їх виконання, про самобутність чоловічої і жіночої вишиванки. Познайомилися з історією зародження та створення в Київській Русі першої школи української вишивки. Мали можливість долучитися до відповідей на цікаві запитання про сутність та призначення української вишиванки. Познайомилися з біографією відомої вишивальниці, Героя України, довгожительки – Віри Сергіївни Роїк.

Учасниками відео зустрічі був зроблений висновок про те, що: «щоб одягнути вишиванку на тіло, потрібно спочатку її одягнути на душу». По закінчені зустрічі викладач історії коледжу Карпенко О. М. нагадав присутнім про те, що нинішній день української вишиванки співав з трагічною датою депортації радянською владою кримських татар 18 травня 1944 року, розповівши про ці жахливі події давністю впродовж 89 років.

Фаховий коледж «ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка»