Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

День пам’яті та примирення у ІІМВСПН

День пам’яті та примирення у НН ІІМВСПН відзначили тематичною лекцією професора Олександра Набоки.

Так, 8 травня традиційно у навчально-науковому інституті історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук відбулася тематична лекція доктора історичних наук, професора та завідувача кафедри історії України Олександра Набоки. Представив головного доповідача директор інституту Антон Бадер. Він відзначив важливість наукового та суспільного переосмислення подій Другої світової війни, яка для України почалася 1939 року.

За словами професора Олександра Набоки, сьогодні, в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну, як ніколи відчувається та розуміється трагедія, яку пережили наші діди та прадіди у роки Другої світової війни. «По суті, ми вперше таким страшним чином змогли у повній мірі зрозуміти, що відчували наші предки», – зазначив автор заходу, тема якого «Криваві землі. Депортації нескорених народів СРСР у роки Другої світової війни». «Тим страшнішим зараз виглядає гріх цинічного використання цієї трагедії у маніпулятивних цілях відродження російської путінської недоімперії», – додав він.

Головний акцент лекції було зосереджено на висвітленні масових депортацій корінних народів та частини українців, які були здійснені радянською владою із кінця 1943 – 1947 рр. На думку Олександра Набоки, це були справжні геноциди проти народів, які довгий час послідовно боролися проти радянської політики попередніх років – українців, киримли, чечено-інгушетів, ойрато-калмиків та карачаєво-черкесів. Автор провів аналогію між тодішньою трагедією народів та сучасною демографічною політикою, яку сьогодні проводить путінський режим на тимчасово окупованих українських землях.

Навчально-науковий інститут історії, міжнародних відносин
і соціально-політичних наук

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024