Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Річниця Чорнобильської трагедії

Колектив університету взяв участь у заходах на честь 37-ої річниці Чорнобильської трагедії, які відбулися у м. Лубни.

26 квітня 1986 року… 1 година 23 хвилини. На Чорнобильській АЕС лунає потужний вибух. Сталась найбільша в історії ядерної енергетики катастрофа, яка торкнулася життя кількох поколінь, позбавила домівок тисяч людей, на багато десятиліть перетворила територію довкола станції на зону відчуження.

26 квітня 2023 року– 37 років із дня катастрофи на Чорнобильській АЕС. Сьогодні Чорнобиль – місце, яке пережило вже другу катастрофу поспіль. Другою стала навала російських військ рік тому.

Профспілкова організація Луганського національного університету імені Тараса Шевченка на чолі з Головою первинної профспілки Володимиром Морозом, студенти та співробітники університету приєдналися до міських заходів на честь 37-х роковин у м. Лубни. Колектив вшанував пам’ять загиблих чорнобильців-ліквідаторів, які ціною власного життя і здоров’я рятували світ від радіації. До пам’ятних знаків учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС було покладено квіти.

Так, першим відвідали пам’ятний знак у військовому містечку спільно з Лубенською міською громадською організацією інвалідів «Ветерани Чорнобиля». Голова організації Лариса Погребняк подякувала присутнім за участь у заходіта коротко розповіла, коли і кому було встановлено цей знак. Присутні поклали квіти та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Також квіти поклали до пам’ятного знаку «Лубенцям – учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» та до стели на честь загиблих ліквідаторів, яка знаходиться на Алеї пам’яті на Зажур-горі. Представники ЛНУ імені Тараса Шевченка та студентська молодь спільно з містянами, представниками влади та громадських організацій, ліквідаторами аварії на ЧАЕС хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв екологічно-техногенної катастрофи біля обох пам’ятників.

Трагедію на Чорнобильській АЕС офіційно визнали найбільшою в історії ядерною катастрофою в ядерній енергетиці. Сотні людей втратили свої життя внаслідок цього вибуху, а екологія зазнала шкоди, яку не виправити. Саме тому Чорнобиль не має минулого часу – він назавжди у наших серцях та серцях майбутніх поколінь.

Низький уклін усім, хто в нерівному бою зустрівся зі страшною ядерною стихією;  світла пам’ять тим, чиє життя обірвалося внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Відділ маркетингу, прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024