Вперше в університеті відбувся захист дисертації з математики в разовій раді

Аспірантка нашого університету Алла Луценко захистила дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 111 – «Математика».

19 квітня аспірантка ЛНУ ім. Т. Шевченка зі спеціальності 111 – «Математика» Алла Луценко захистила дисертацію «Квазігрупи з властивостями оборотності» на здобуття ступеня доктора філософії з математики. Захист відбувся в змішаній очно-дистанційній формі у м. Лубни Полтавської області, де зараз розташований адміністративний корпус університету. Зі вступним словом виступив Юрій Жучок, голова разової спеціалізованої вченої ради, завідувач кафедри алгебри та системного аналізу, д.ф.-м.н., професор, який розповів про наявність всіх необхідних для захисту документів здобувачки. Далі Алла Луценко представила основні результати своєї дисертації, головна мета якої – дослідження властивостей квазігруп з властивостями оборотності. Після закінчення презентації відбулася наукова дискусія, члени ради задали питання та висловили власні оцінки. Зокрема, науковий керівник аспірантки, Федір Сохацький, д.ф.-м.н., доцент Донецького національного університету імені Василя Стуса відзначив цінність отриманих результатів роботи та особисті якості аспірантки.

Опонентами були відомі математики в Україні: Володимир Щедрик, д.ф.-м.н., провідний науковий співробітник Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України; Володимир Дереч, к.ф.-м.н., доцент Вінницького технічного університету, а також Олег Романів, к.ф.-м.н., доцент Львівського національного університету імені Івана Франка. Всі опоненти відзначили, що дисертація є завершеною науковою працею, в якій отримані нові науково обґрунтовані результати. Рецензент Юлія Жучок повідомила, що дисертаційна робота Алли Луценко має важливе теоретичне значення та може бути застосована в інших галузях науки. Наприкінці зустрічі відбулось публічне обговорення дисертації. Позитивну оцінку роботі дисертантки також надав Анатолій Жучок, д.ф.-м.н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи. Здобувачка подякувала за можливість захистити свою роботу в такий складний час та допомогу в організації цього заходу.

За результатами голосування разової спеціалізованої вченої ради було прийнято рішення про присудження Луценко Аллі наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 111 – «Математика». Вітаємо Аллу з цією подією та зичимо їй всіляких подальших успіхів!

За матеріалами кафедри алгебри та системного аналізу