«Якубинська наукова сесія»

Нещодавно відбулась ХVІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Якубинська наукова сесія».

Організаторами конференції є Харківське відділення Соціологічної асоціації України та соціологічний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Цього року традиційна Якубинська наукова сесія проходила у форматі «круглого столу» на тему «Українська соціологічна думка: інтроспекція, ретроспекція, перспекція». У межах “круглого столу” обговорювалися питання становлення та розвитку вітчизняної соціології; творчі здобутки таких видатних представників соціологічної думки України як Михайло Драгоманов, Михайло Грушевський, Микита Шаповал, В’ячеслав Липинський, Богдан Кістяківський, Іван Франко та інші українські науковці, письменники та громадські діячі, їхній внесок в інтелектуальне та інституціональне оформлення української соціології; можливості та обмеження застосування теоретичної спадщини вітчизняної соціології до аналізу різноманітних проблем життєдіяльності сучасного українського суспільства.

Велика увага була приділена значенню творчості фундаторок сучасної вітчизняної соціологічної науки Олени Якуби, Ірини Попової, Наталії Паніної. У конференції прийняла участь Хобта Світлана з доповіддю «Дослідження з дитячою аудиторією: особливості організації та інструментарію».

Навчально-науковий інститут історії,
міжнародних відносин і соціально-політичних наук