Гостьова лекція “Сучасні математичні теорії”

Професор кафедри алгебри та системного аналізу взяв участь в гостьовій лекції в Київському університеті ім. Б. Грінченка.

Наприкінці березня на запрошення від колег факультету інформаційних технологій та математики Київського університету імені Бориса Грінченка завідувач кафедри алгебри та системного аналізу, доктор фізико-математичних наук, професор Юрій Жучок представив науково-популярну доповідь «Сучасні математичні теорії». На заході були присутні студенти бакалаврату та магістратури спеціальності 111 Математика Київського університету, а також магістранти-математики нашого ЗВО. Модератором зустрічі від організаторів виступив Володимир Прошкін, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри математики і фізики Київського університету імені Бориса Грінченка.

Спочатку всіх учасників події привітав декан факультету інформаційних технологій та математики Оксана Литвин. Доповідь розпочалася з основних положень теорії алгебраїчних структур, що стосуються напівгруп, а також нещодавно започаткованих математичних напрямків – теорії дімоноїдів та теорії тріоїдів. Далі доповідь була сфокусована на питаннях класифікації двохелементних допельнапівгруп з точністю до ізоморфізму. Зустріч була продуктивною і стимулювала жваве обговорення запропонованого матеріалу – викладачі кафедри математики і фізики та магістранти отримали вичерпні відповіді на всі свої запитання. Крім того, Юрій Жучок ознайомив всіх з відомим міжнародним математичним журналом нашого університету «Algebra and Discrete Mathematics».

На завершення зустрічі учасники висловили слова подяки за організацію цікавої зустрічі, адже саме такі заходи допомагають розвиватися здобувачам освіти в науковому напрямку й збагачуватись новими плідними ідеями.

За матеріалами кафедри алгебри та системного аналізу