Дивосвіт Марії Приймаченко

Викладачі та студенти НН ІКМ відвідали лекцію про творчість української художниці Марії Приймаченко

23 березня викладачі та студенти НН ІКМ, зокрема студенти спеціальностей «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Графічний дизайн» та «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», побували на лекції в ПОУНБ ім. І.П. Котляревського.

Лекторка Ольга Чепіль, яка є викладачкою в Полтавському фаховому коледжі мистецтв імені М.В. Лисенка, провела чудову захоплюючу лекцію про життя та творчість української художниці, представниці наївного мистецтва, Марії Приймаченко, творчістю якої захоплювалися Пабло Пікассо і Марк Шагал.

На самому початку повномасштабної війни російські окупанти спалили у смт Іванків Київської області історико-краєзнавчий музей, де зберігалися роботи Приймаченко. Але місцеві жителі змогли винести з полум’я і спасти всі її роботи.

Присутні познайомилися із наївними казковими персонажами Марії Оксентіївни. Всі її картини – це її спостереження за природою, тваринами, людьми і багата уява. Твори Марії Приймаченко свідчать про те, що за ними стоїть велика, різноманітна школа народного мистецтва, багатовікова культура народу. Це ніби згусток емоційних вражень і від казок, і від легенд, і від самого життя.

Інформаційний центр
навчально-наукового інституту культури і мистецтв