Шановні колеги, студенти, випускники, вітаємо вас!

Сьогодні наш університет святкує свій 102-й день народження!

Від заснування у 1921 році й до сьогодення університет пройшов великий та тернистий шлях: війни, евакуації, зміни політичних режимів, реорганізації, перейменування – усе це пережив Луганський національний університет за свою багатолітню історію!

За 102 роки діяльності Луганський національний став символом вищої освіти Луганщини. Тисячі студентів і викладачів пов’язали своє життя з університетом, який став для них рідною альма-матер. Багато поколінь фахівців вийшли з його стін.

Прикро, що сьогодні Луганський національний університет переживає черговий важкий період. Уже вдруге, починаючи з 2014 року, російська збройна агресія та вимушена евакуація завдали збитків у матеріально-технічному забезпеченні університету. Унаслідок підступного нападу з боку росії зруйновані корпуси та гуртожитки, загинули багато викладачів і студентів.

Водночас завдяки мужності та багаторічному досвіду, завдяки високоінтелектуальній роботі й відданому служінню колектив університету витримав цей удар і продовжив свою роботу на освітянській і науковій ниві!

Дуже символічно, що свій день народження університет відзначає 1-го березня – у перший весняний день. Весна завжди була символом пробудження, розквіту та розвитку нового. ЛНУ імені Тараса Шевченка теж продовжує розвиватися завдяки сповідуваним загальноєвропейським цінностям, висококваліфікованим викладачам, сучасним освітнім програмам та сумлінним здобувачам освіти.

Шановні колеги, сьогодні в умовах війни на нас покладена надзвичайно відповідальна та почесна місія – навчання й виховання нового покоління українців! Саме ми сьогодні власноруч пишемо історію нашого університету далі! Саме від нас залежить його подальше існування. Ми впевнені, що єдиною командою ми подолаємо усі складнощі. Переможемо ми – переможе й Україна!

Шановні шевченківці, бажаємо вам незгасної внутрішньої енергії та впевненості у своїх силах, мужності й завзяття, особистих перемог, перемоги України та мирного неба над головою!

Зі святом! Слава Україні!

Вчена рада університету