Моя Alma-Mater – Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

28 лютого на факультеті природничих наук відбулись урочисті збори здобувачів освіти, викладачів та співробітників, присвячені 102-річниці з дня заснування Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

На цьому заході до учасників з вітальним словом звернулась завідувачка кафедри біології та агрономії Євтушенко Галина Олександрівна, після чого учасникам заходу було продемонстровано відео про  історію університету та його досягнення.  До привітань   долучились всі завідувачі кафедр факультету природничих наук: Дмитро СОПОВ,  Юлія ГАВРИЛЮК, Олена БОЯРЧУК, а також викладачі та здобувачі освіти.

Наш навчальний заклад є одним з найстаріших в Україні, це символ відданості освіті та науці. У цей день ми згадали про багату історію університету та його значний  внесок у розвиток освіти та науки в Україні. Університет було засновано в 1921 році як інститут народної освіти. Уже тоді його метою було забезпечення  доступної та якісної освіти для молоді регіону. Протягом десятиліть існування університету його назва та статус змінювалися, проте його місія залишалася незмінною – забезпечення якісної освіти.

Сьогодні Луганський національний університет імені Тараса Шевченка є визнаним лідером освітньої галузі в Україні. Університет активно співпрацює з українськими та зарубіжними партнерами з метою розвитку науки та технологій.

На жаль, історія Луганського національного університету імені Тараса Шевченка у час війни 2022 року є досить складною та болісною для всіх причетних.  Внаслідок збройної агресії росії та її окремих збройних формувань на території України, багато науковців, студентів та співробітників університету були вимушені покинути місто та переселитись в інші регіони  України. Не зважаючи на таку складну ситуацію, університет продовжує працювати та здійснювати підготовку фахівців у різних напрямах, а його працівники зосереджені на збереженні наукового потенціалу.

Учасники заходу привітали чисельну університетську родину  та побажали університету продовжувати бути піонером у своїй галузі, забезпечувати високу якість освіти, дослідження та інновації. Нехай університет зростає, квітне та збагачує нашу країну та весь науковий світ.

За інформацією факультету природничих наук