ЛНУ у вебометричному світовому рейтингу Webometrics

Опубліковано вебометричний рейтинг університетів світу Webometrics станом на січень 2023 р.

До чергового вебометричного рейтингу університетів світу Webometrics Ranking Web of Universities (http://webometrics.info) станом на січень 2023 року увійшло понад 12000 університетів світу. Згідно з ним, у світовому рейтингу Луганський національний університет імені Тараса Шевченка зайняв 4887 сходинку. Крім того, у континентальному рейтингу нам дісталася 3420 позиція, у європейському рейтингу – 1410, а серед закладів вищої освіти країн Центральної та Східної Європи – 416. Серед 306 українських вишів, що присутні в рейтингу, наш університет посів 41 місце.

Нагадаємо, що рейтинг Webometrics Ranking of World Universities укладається з 2004 року Лабораторією кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council») при Міністерстві науки та інновацій Іспанії. Розробники оприлюднюють його двічі на рік – у липні та у січні. Оцінювання університетів відбувається за допомогою поєднання таких показників:

• Visibility  – комбінація кількості зовнішніх гіперпосилань на домен університету, що розраховуються Ahrefs та Majestic, ‒ 50%;
  • Transparency (or Openness) – кількість цитувань робіт топ-310 авторів установи (перша тридцятка найбільш цитованих авторів виключена) у Google Scholar – 10%;
  • Excellence (or Scholar) – кількість публікації науковців університету в міжнародних наукових журналах, які входять до топ-10% найбільш цитованих у 27 галузях науки за версією рейтингу SCImago (за п’ятирічний період 2017‒2021 ) – 40%.