Наукове єднання
17.2.2023
У Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбулося наукове єднання викладачів і студентів закладів освіти України.
16 – 17 лютого 2023 р. у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка за ініціативи кафедри української мови, літератури та методики навчання навчально-наукового інституту філології та історії відбулася V Всеукраїнська з міжнародною участю студентсько-викладацька науково-практична інтернет-конференція «Сучасні тенденції та перспективи мовно-літературної освіти в Україні», яка стала ще одним кроком щодо підвищення якості підготовки висококваліфікованих спеціалістів, здатних творчо застосовувати в практичній діяльності інноваційні наукові досягнення.
Кафедра філологічних дисциплін навчально-наукового інституту педагогіки і психології Луганського національного університету імені Тараса Шевченка стала співорганізатором заходу. Конференція відбувається у нелегкі для держави й усіх нас часи, коли вся Україна згуртовується навколо спільної біди і прагнення Перемоги, об’єднується духом і силою, щоб продемонструвати нашу міцність і незламність. Ми пишаємося багаторічною співпрацею наших колективів, спільними науковими і творчими проєктами, обміном досвідом роботи, тісними контактами наших студентських спільнот.
Робота конференції здійснювалась за такими напрямами: актуальні проблеми сучасної лінгвістики; традиції і новаторство в українській літературі; зарубіжна література в просторі культури й цивілізації; актуальні проблеми методики викладання філологічних дисциплін. У ході її роботи науковим досвідом обмінялися понад 100 здобувачів вищої освіти й викладачів з Польщі (Варшавський університет) й України (Глухів, Суми, Умань, Ніжин, Харків, Полтава, Лубни та ін.).
З привітальним словом від колективу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка виступила заступниця з наукової, міжнародної та грантової діяльності навчально-наукового інституту педагогіки і психології, презентувала результати співпраці дружніх кафедр (філологічних дисциплін, кафедри української мови, літератури та методики навчання), звернула увагу на важливість таких контактів для викладачів і студентів. Під керівництвом викладачів кафедри філологічних дисциплін було підготовлено доповіді здобувачів освіти першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів спеціальностей «Початкова освіта», «Початкова освіта. Українська мова і література», «Дошкільна освіта», що викликали науковий інтерес і дискусію.
Висловлюємо щиру вдячність колегам за запрошення стати співорганізаторами цієї конференції, яка є надто актуальною в умовах оновлення освітньої системи в Україні. Проведення спільних конференцій, наукових освітніх заходів позитивно впливає на підвищення ефективності наукових досліджень колективів наших закладів освіти, сприятиме впровадженню сучасних методик, технологій у галузі філологічної освіти в практику роботи.
За інформацією навчально-наукового інституту педагогіки і психології