ІІІ Міжнародна конференція «Природничі науки: проєкти, дослідження, перспективи»
18.12.2022
До 100-го ювілею ФПН проведено ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Природничі науки: проєкти, дослідження, перспективи»
Не зважаючи на війну факультет природничих наук вдало організував та провів традиційну Міжнародну конференцію «Наукові здобутки: проєкти, дослідження, перспективи» з питань природничих, аграрних наук та питань освіти (природничі науки).
У цьому році конференцію було присвячено 100-річному Ювілею нашого факультету природничих наук, який буде відзначатися у березні 2023 року. Колектив факультету сподівався зустріти учасників конференції – друзів, колег, партнерів у стінах університету, але, на жаль, у зв’язку із війною, університет сьогодні знаходиться не в своїх стінах, у другій за останні роки вимушеній евакуації на Полтавщині у м. Миргород. У зв’язку із загостренням останніми тижнями ситуації на всій території України, конференцію було організовано у режимі онлайн. Заявки на участь у конференції подали освітяни із університетів України, науковці інститутів, співробітники державних установ, викладачі закордонних закладів вищої освіти 8 країн світу. Робота конференції тривала два дні й включала – пленарне засідання, секційні засідання, фінальне пленарне засідання.
На відкриття пленарного засідання завітали гості – Ростом Накашидзе, Почесний консул України в місті Батумі (Грузія), випускник факультету, Наталія ГИРКА, голова Миргородської районної ради, Антонина НИКИТЧЕНКО, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Миргороду та Тетяна КОЛИБЕЛЬНИК, начальник відділу освіти Миргородської міської ради.
Розпочали роботу конференції зі слів подяки нашим Захисникам та вшанування пам’яті загиблих Героїв-Захисників, мирних жителів України, які загинули у війні з росією хвилиною мовчання. Організаційний комітет подякував всім учасникам, які долучились до збору коштів на потреби Збройних сил України зробивші свій донат – організаційний внесок (звіт буде оприлюднимо на сайті університету).
Відкрив роботу конференції Віталій КУРИЛО, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, голова вченої ради університету, перший проректор ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка». Пан Віталій привітав усіх учасників конференції з початком роботи та відзначив важливість фундаментальних досліджень з природничих та аграрних наук у сучасному світі та їх значущість для відновлення та розвитку держави після Перемоги. Зі словами вітання до учасників конференції, колективу університету звернувся й Ростом НАКАШИДЗЕ, Почесний консул України в місті Батумі (Грузія), випускник факультету.
Історичний ракурс становлення та розвитку напрямків наукових досліджень факультету природничих наук у своїй доповіді розкрила Наталія МАЦАЙ, модератор конференції, декан факультету природничих наук, кандидат сільськогосподарських наук, голова Луганської організації ГО «Всеукраїнська екологічна ліга», яка підкреслила наступність напрямків досліджень між поколіннями на факультеті. Пані Наталя підкреслила внесок науковців факультету для розвитку як сучасної української, так і світової науки. Крім того, вона звернула увагу на активну роботу відомих у світі молодих науковців факультету, які працюють за різними галузями природничих наук.
На пленарному засіданні конференції у всіх присутніх була можливість послухати доповідь науковця-біолога, який знаходиться сьогодні в самій далекій точці України – станції «Академік Вернадський», острів Галіндез, Антарктика – Сергія ГЛОТОВА, кандидата біологічних наук, молодшого наукового співробітника відділу музейного документування біоресурсів Державного природознавчого музею НАН України, члена 27-ї української антарктичної експедиції, станція «Академік Вернадський», Антарктика, випускника факультету.
З ґрунтовними та цікавими доповідями з актуальних наукових проблем сьогодення виступили – Тетяна ТИМОЧКО, радник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Голова ГО «Всеукраїнська екологічна ліга»; Оксана ДРЕБОТ, доктор економічних наук, професор, академік НААН, директор Інституту агроекології та природокористування НААНУ; Йон РОШКА, доктор біологічних наук, директор Національного ботанічного саду (Інституту) імені Александру Чьюботару, Молдова; Віталій ЗЕЛЮК, кандидат педагогічних наук, доцент, директора Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського, Надія МАКСИМЕНКО, доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри екологічного моніторингу і заповідної справи ННІ екології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна; Зураб МАНВЕЛІДЗЕ, доктор сільськогосподарських наук, Батумській ботанічний сад, Грузія. І, на завершення пленарного засідання, свою доповідь представив теж випускник факультету Юрій КИСЕЛЬОВ, доктор географічних наук, професор кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського національного університету садівництва тощо.
Ми щиро вдячні нашим колегам із Університету Вітовта Великого, Литва; Національного ботанічного саду (Інститут) ім. Александру Чьюботару, Молдова; Університету Сент-Клауд, штат Міннесота, США; Інституту біології факультету природничих наук і технологій Опольського університету, Польща, Батумський державний університет імені Шота Руставелі, Грузія; Інституту агроекології та природокористування НААНУ, Національний університет «Львівська політехніка», Харківський національний університет імені В.Н Каразіна, Полтавська академія неперервної освіти ім. М.В. Остроградського, ДУ «Інститут зернових культур НААНУ», ГО «Всеукраїнська екологічна ліга», Державна екологічна інспекція в Луганській області, Українського клубу аграрного бізнесу за участь як співорганізаторів конференції.
Ми радіємо від того що наші давні партнери – колективи наукових установ – Луганський природний заповідник НАН України та Національного природного парку «Кремінські ліси», території яких знаходяться сьогодні в тимчасовій окупації продовжують свою наукову діяльність та змогли приєднатись до роботи конференції, представити свої матеріали.
Під час роботи конференції відбулося засідання трьох секцій:
Секція 1. «Здобутки, проблеми та перспективи досліджень у галузі природничих наук»,
Секція 2. «Аграрні науки та продовольство: традиції, проблеми та перспективи»,
Секція 3 «Освіта: питання теорії та практики (природничі науки)».
За матеріалами доповідей буде підготовлено збірка наукових матеріалів конференції.
Щиро дякуємо перекладачу нашої конференції Оксані ГУСАКОВІЙ за професійну допомогу під час конференції.
Дякуємо всім учасникам за плідну роботу та бажаємо нових наукових досягнень та міцного здоров’я.
Дякуємо нашим ЗСУ!
Разом до Перемоги!
За інформацією факультету природничих наук