Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Наукові та освітянські комунікації

Наукові та освітянські комунікації займають велике місце у діяльності  кафедри української та зарубіжної літератури у кінці 2022 року.

З 21 по 27 листопада 2022 року за ініціативи ВГО «Інноваційний університет» та Офісу підтримки вченого завідувачка кафедри української та зарубіжної літератури докторка філологічних наук, професорка Ольга Крижановська прийняла участь у програмі підвищення кваліфікації «Бренд науковця у цифровому світі». Виступи спікерів були професійні, демонстрували їхній власний досвід та відкриття. У модулях було розкрити наступні теми: «Ефективна комунікація», «Успішна презентація», «Особливості формування персонального бренду в науковій сфері», «Як управляти емоціями, перестати хвилюватися та панікувати перед виступом», «Імідж вченого в цифровому суспільстві», «Використання інструментів відкритої науки та науко метричних баз для популяризації власних наукових результатів». Програма завершилася демонстрацію власних презентації учасників: «Пітч про себе перед інвестором». У програмі підвищення кваліфікації «Бренд науковця у цифровому світі» прийняли участь понад 1000 українських науковців. По закінченню курсу учасники, які успішно склали всі тести з модулів та виконали завдання, отримали сертифікати.

10 грудня Ольга Крижановська прийняла участь у SUMMIT Прогресильних освітян «Як розвиватися вищій освіті в умовах невизначеності» (м. Львів). Організаторами Summit є ГО Прогресильні – ком’юніті амбітних професіоналів, здатних до прогресивних змін, – освітян, громадських діячів та студентів. Партнери та спікери освітянського заходу: Фонд Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, Фонд імені Фрідріха Еберта, Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Офіс підтримки вченого, Міністерство освіти і науки України, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Освіторія, British Council Ukraine Український католицький університет, Новини вищої освіти та ін.

У саміті прийняли участь понад 400 освітян, які долучалися офлайн та в онлайн форматах. У гостинному Львові зібралися науковці з Києва, Запоріжжя, Дніпра, Одеси, Тернополя, Львова, з переміщених університетів Луганська, Бердянська та Мелітополя. Модератором заходу був засновник Прогресильних Богдан Ференс.

Програма SUMMIT була насиченою та віддзеркалювала виклики, що стають перед сучасної освіти. SUMMIT розпочався презентацією результатів онлайн-опитування «Про що (не)мовчать викладачі під час війни?», в якому прийняли  участь понад 1000 викладачів. Результати опитування, в яких висвітлено оцінку психологічного стану науковців, якість сучасної освіти, навантаження викладачів, прогнози щодо повернення студенів та освітян, незабаром будуть оприлюднені в ЗМІ.

Ольга Крижановська долучилася до практичної роботи SUMMIT у форматі Світове кафе «Моделюємо майбутнє поствоєнної вищої освіти» та разом із учасниками розглянула виклики та запропонувала їх вирішення у наступних розділах діяльності закладів освіти: наука, студенти, викладачі, інтернаціоналізація, управління та фінанси.

Завідувачка кафедри української та зарубіжної літератури Ольга Крижановська також прийняла участь в обговоренні виступів запрошених спікерів  партнерської панелі «Взаємопідтримка на освітянському фронті» SUMMIT. Серед спікерів були  Алісія Хомс – депутатка Європейського парламенту;  Жоао Альбукерке – член Європейського парламенту та Комітету культури і освіти; Наталія Стукало – заступниця голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; Олеся Ващук – Рада молодих учених МОН та Офіс підтримки вченого, Ігор Таранов – генеральний директор науки та інновацій МОН України та багато інших професіоналів освіти та науки.

SUMMIT Прогресильних освітян «Як розвиватися вищій освіті в умовах невизначеності» – це свідчення згуртованості, потужності, незламності українських освітян та науковців.

Дмитро Помазан
старший лаборант кафедри української та зарубіжної літератури

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024