Участь у міжнародній конференції
9.12.2022
Викладачі кафедри української мови взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Інтегративна лінгвостилістика: пізнання мови в часі».
8 грудня в Інституті української мови НАН України відбулася Міжнародна наукова конференція «Інтегративна лінгвостилістика: пізнання мови в часі», активну участь у якій взяли викладачі кафедри української мови нашого університету.
На початку пленарного засідання директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко привітав усіх присутніх і зазначив: «Домінантою наукової зустрічі має бути певна ідеологема: задля чого збираємося? І далі: на який результат ми хотіли б вийти? Сучасна ситуація переконує, що науковцям треба зорганізовуватися навколо однієї проблеми. Що очікують від наших досліджень і конференцій? – Новизни і актуальності. Відтак стало необхідним звернути увагу на динаміку стильової архітектоніки сучасних текстів».
До участі в конференції зголосилося понад 70 учасників. Під час конференції було передбачено кілька панельних дискусій. У панельній дискусії «Сучасний мовопростір у фокусі лінгвософії» з вітальним словом до науковців звернулася завідувачка відділу стилістики, культури мови та соціолінгвістики Інституту української мови НАН України професорка Світлана Єрмоленко, яка акцентувала увагу на тому, що сьогодні величезний потенціал творчості міститься в краєзнавчих дослідженнях і вивченні соціальних мереж. Участь у дискусії взяла професорка Інституту лінгвістики Опольського університету (Польща) Маржена Макушовська з доповіддю на тему «З історії вивчення релігійного стилю».
У панельній дискусії «Українська лінгвостилістика в інтегративних зв’язках» узяли участь професорка кафедри української мови Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Наталія Голікова з доповіддю «Становлення інтегративної лінгвостилістики: досвід і перспективи», завідувачка відділу лексикології, лексикографії та структурно-математичної лінгвістики Інституту української мови НАН України Євгенія Карпіловська з доповіддю «Інтегративна лінгвостилістика та інтегральна лексикографія: неминучі точки перетину чи закономірна системна взаємодія?», доцентка кафедри прикладної лінгвістики Національного університету «Львівська політехніка» Оксана Таран з доповіддю «Традиційна vs корпусна лінгвостилістика: точки перетину», провідна наукова співробітниця відділу стилістики, культури мови та соціолінгвістики Інституту української мови НАН України Світлана Бибик з доповіддю «Топонімійна стилістика: новий відлік у травматичній реальності 20-х років ХХІ століття» та професорка кафедри української мови ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» Катерина Глуховцева з доповіддю «Про стильову диференціацію діалектних текстів».
Під час конференції відбулися й інші панельні дискусії за напрямами «Медіадискурс: в об’єктиві час – текст – людина», «Лінгвософія війни і людини в актуальних текстах», «Домінанта авторської модальності в українських текстах», «Модифікація методик і прийомів лінгвостилістичного аналізу», у яких взяли участь викладачі кафедри української мови Алла Нікітіна, Надія Карлова, Маргарита Кравченко. У панельній дискусії «Трансформування стилів і жанрів української літературної мови» взяла участь завідувачка кафедри української мови ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» доцентка Оксана Клєщова з доповіддю «Лінгвостилістика сучасного пісенного тексту».
Науковці долучилися до обговорення доповідей професора кафедри журналістики та масової комунікації Національного університету біоресурсів та природокористування України Миколи Степаненка «Перифрастичний образ сучасного українського політика: когнітивна рецепція», наукових співробітників Інституту української мови НАН України Ніни Горголюк «Думки бувають різні, або модальна гра в медійному дискурсі», Тетяни Коць «Актуальні моделі лінгвософії буття в сучасних публіцистичних текстах», Ангеліни Ганжі «Лінгвософські засади декодування кіно тексту» та ін.
За інформацією кафедри української мови