Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Міжнародна науково-практична конференція у м. Лубни

У м. Лубни відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Наука і освіта в глобальному та національному вимірах: виклики, загрози, перспективи розвитку»

29 листопада у м. Лубни, в непростих умовах сьогодення, спричинених війною росії проти України, відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Наука і освіта в глобальному та національному вимірах: виклики, загрози, перспективи розвитку», організаторами якої стали Луганський національний університет імені Тараса Шевченка та Лубенська міська рада.

Конференція проводилася в межах Проєкту Європейського союзу «Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процеси примирення і встановлення миру» (виконавець ЛНУ імені Тараса Шевченка, керівник В. Курило) за підтримкою Національної академії педагогічних наук України, Управління освіти та Центру професійного розвитку педагогічних працівників Лубенської міської ради.

Учасниками конференції стали науковці університету, освітяни і керівники Лубенської міської громади, студенти, міжнародні партнери університету з Чехії, Польщі, Грузії, Китаю.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися голова вченої ради університету В. Курило, ректор університету О. Караман, Президент НАПН України В. Кремень, академік-секретар відділення НАПН України С. Сисоєва, міський голова О. Грицаєнко, представник Чеського агенства розвитку Я. Пейріл, Почесний консул України в м. Батумі Р. Накашидзе.

Під час пленарного засідання прозвучали доповіді науковців ЛНУ імені Тараса Шевченка, докторів наук, професорів В. Курила, О. Караман, І. Мигович, А. Бадера, С. Вовк, К. Глуховцевої, С. Бадер, М. Починкової; освітян-новаторів Лубенської міської громади І. Нестеренко, О. Білан, А. Мягких, Н. Брекало, Т. Сергієнко; міжнародних партнерів Лі Вейхуа, Н. Жукович-Дородних.

Усі доповіді були підготовлені в межах тематичних напрямів роботи конференції:

  • Інтернаціоналізація науки і освіти в глобальному та національному вимірах.
  • Методологічні засади та стратегії розвитку освіти і науки в умовах сучасних викликів і загроз.
  • Російсько-українська війна й архітектоніка майбутнього миру: міждисциплінарний дискурс.
  • Актуальні проблеми дошкільної освіти.
  • Нова українська школа: досвід, реалії, перспективи розвитку.
  • Напрями і зміст реформування загальної середньої освіти в Україні.
  • Теорія і практика професійної, фахової передвищої та вищої освіти в контексті реформ і викликів.
  • Інновації в галузі спеціальної та інклюзивної освіти.
  • Соціально-педагогічні та психологічні засади освітньої діяльності.

Кожна доповідь науковців і освітян носила інноваційний характер, а тому викликала цікавість та жваві дискусії серед присутніх, які продовжувалися в неформальній обстановці під час кави-паузи.

Захід завершився врученням сертифікатів учасникам конференції, які можуть бути зараховані при підвищенні кваліфікації.

У розпал кривавої війни росії проти України конференція стала відповіддю злочинним планам ворога знищити українську націю, довела, що освіта і наука – сильніша за зброю, освітяни Лубенщини й науковці ЛНУ імені Тараса Шевченка мають авторитет у вітчизняному та міжнародному освітньому просторі, володіють інноваційним досвідом, змістом і технологіями підготовки нового покоління українців, здатного до відновлення і розвитку країни як у воєнний, так і повоєнний час.

Оргкомітет конференції

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024