Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Довженківські читання

Відбулися Довженківські читання, співорганізатором і учасником яких стала кафедри філологічних дисциплін ЛНУ.

29-30 вересня на базі Глухівського національного педагогічного університету імені О. Довженка відбулася Всеукраїнська науково-теоретична інтернет-конференція «Х Довженківські читання: Олександр Довженко й українська культура: історія, традиції, сучасність», співорганізатором якої став Луганський національний університет імені Тараса Шевченка.

Олександр Довженко – людина, яка повсякчас перебувала у вирі культурного відродження України, боролася за свою духовну свободу і свободу української нації, була активно мистецьки налаштована на сучасність і її проблеми; творчість митця істотно збагатила пошуки українського мистецтва. Сьогодні надзвичайно важливо наголосити на внескові Довженка в культурне й мистецьке життя України, його відданість справі,  любов і небайдужість до людей України.

Робота конференції здійснювалася за такими напрямами: рецепція Олександра Довженка в сучасному літературознавстві; історико-біографічний і народознавчий аспекти вивчення творчості О. Довженка; кінематографічна, публіцистична й мемуарно-біографічна спадщина О. Довженка; лінгвістичні аспекти вивчення творчості О. Довженка; методичні засади вивчення творчості О. Довженка в освітніх закладах; актуальні питання української і зарубіжної літератур: літературознавчий, лінгвістичний, методичний аспекти.

Активну участь в організації і проведенні заходу взяла кафедра філологічних дисциплін навчально-наукового інституту педагогіки і психології (виступи викладачів на пленарному й секційних засіданнях). Із привітальним словом до учасників і організаторів заходу звернулась докторка філологічних наук, професорка, заступниця директора з наукової роботи НН ІПП. Вона висловила вдячність колективу Глухівського НПУ імені О. Довженка за вірність традиціям, за збереження і вшанування пам’яті видатного українського письменника, кінорежисера, художника-графіка, фундатора національного та класика світового кінематографа; відзначила багаторічну співпрацю з кафедрою української мови, літератури та методики навчання, спільні наукові і творчі проєкти, обмін досвідом роботи, тісні контакти наших наукових осередків; побажала  учасникам конференції продуктивної роботи, цікавої дискусії, збагачення новими ідеями.

Наукові доповіді викладачів кафедри філологічних дисциплін вирізнялись актуальністю, новизною; вони викликали жваву дискусію у науковому колі.

За інформацією кафедри філологічних дисциплін НН ІПП

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024