Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання вченої ради

30 вересня в університеті в дистанційному режимі відбулося засідання вченої ради.

На порядку денному було розглянуто питання:

  • про матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу в університеті;
  • різне.

На початку засідання голова вченої ради Віталій Курило привітав усіх присутніх з прийдешнім святом Дня працівника освіти, яке цьогоріч усі освітяни зустрічатимуть у складних суспільно-політичних умовах, водночас побажав сили, натхнення і міцної віри в перемогу.

Під час розгляду питання про матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу в університеті перший проректор Віталій Курило зазначив: «Події 24 лютого внаслідок повномасштабного вторгнення рф на територію держави знову призвели до вимушеної евакуації університету. ЛНУ вкотре опинився без належної матеріально-технічної, інформаційної, навчально-методичної бази; без житла для викладачів і студентів; з контингентом студентів, які географічно віддалені від освітнього закладу. Проте, маючи досвід відновлення в умовах зовнішньої агресії та переміщення 2014 року, університет зреагував на нові виклики, мобілізувався та продовжує свою діяльність. Наразі ЛНУ бере участь у трьох великих грантових проектах. Значну допомогу університету надали члени наглядової ради ЛНУ Лизанець С. В., Алієв Е. А., Шевчук О. Б., Дніпров О. С., народний депутат Ткаченко М. М., Благодійний фонд «Альма-матер», надають допомогу й органи місцевого самоврядування Лубен, Миргорода і Полтави, Полтавська обласна рада та військово-цивільна адміністрація».

Участь в обговоренні питання взяла ректорка університету Олена Караман, яка зазначила: «Було проведено складну роботу з підготовки до 2022–2023 навчального року Наявна на сьогодні матеріально-технічна база університету цілком відповідає санітарно-гігієнічним нормам та державним будівельним нормам України щодо закладів вищої освіти. ЛНУ невпинно працює над пошуком шляхів вирішення нагальних питань з покращення матеріально-технічної бази освітнього процесу, збільшення аудиторного фонду для проведення занять, забезпечення сучасним обладнанням і комп’ютерною технікою тощо».

На засіданні було обговорено й затверджено зміни до Стратегії розвитку ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» на 2019 – 2025 роки, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу, Положення про відділ міжнародних зв’язків та інших нормативних документів університету, затверджено Кодекс корпоративної культури, Положення про конкурсну комісію з відбору кандидатів для заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників, Положення про опитування здобувачів вищої освіти, випускників і роботодавців щодо якості освітніх, освітньо-професійних, освітньо-наукових програм, Положення про факультет української філології та журналістики, Положення про навчально-методичний центр «СвітЛінгва» Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Серед різного рішенням вченої ради було реорганізовано кафедри у структурі ННІТОТТ і ННІКМ та у структурі ФПН і ННІФВС; зараховано науковців до докторантури та призначено наукових консультантів; атестовано докторантів 2 року навчання; рекомендовано до друку наукові і навчально-методичні праці; затверджено теми дисертацій; надано академічні відпустки аспірантам; затверджено плау-графік підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників на 2022 – 2023 н. р.; внесено зміни до складу вченої ради.

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024