Вебінар від CATESOL
7.6.2022
Завідувачка кафедри романо-германської філології взяла участь у вебінарі від CATESOL: Освіта українських біженців у Польщі – уроки для Сполучених штатів Америки.
6 червня відбувся Міжнародний вебінар від CATESOL, організований Головою спілки Джуді О’Лоуглін (Каліфорнія) та доцентом кафедри сучасних мов Варшавського університету, Польща, Льюісом Явіер Пентон Херрера.
Завідувачка кафедри романо-германської філології, к.пед.н., доцент Олена Биндас виступила на пленарному засіданні з доповіддю «Language proficiency of higher education refugee students from Ukraine in Poland: Challenges and perspectives» («Рівень володіння мовою студентів-біженців з України в Польщі: виклики та перспективи»). Перший етап дослідження було проведено зі здобувачами вищої освіти з України, які стали вільними слухачами кафедри сучасних мов Варшавського університету, Польща. Із 26 здобувачів з українських закладів вищої освіти на співпрацю погодились лише 14: із ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», Сумського державного педагогічного університету імені А. Макаренка, Харківської гуманітарно-педагогічної академії, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Харківського національного університету імені Г. Сковороди, Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, Національного університету «Одеська юридична академія», Київського національного лінгвістичного університету тощо.
Олена Биндас представила перші результати свого дослідження, зазначивши, що переважна більшість студентів-біженців з України (60 %) мають високий рівень володіння англійською мовою (advanced), а інші (40 %) – середній (intermediate). Усі здобувачі вищої освіти з України (100 %) є початківцями у вивченні польської мови. Це свідчить про те, що дослідження проводилось саме зі здобувачами освіти, яким довелося залишити Україну в лютому-березні 2022 р., втікаючи від війни. На останнє питання «Що вони планують робити далі?» було отримано єдину відповідь (100 %) – Не знаю…
Усі студенти-біженці, як і викладачі, сподіваються на швидке закінчення війни та визволення України від рашистів, що дасть можливість повернутися у стіни своїх рідних альма-матер, де їх з нетерпінням чекають.
За інформацією кафедри романо-германської філології