День вишиванки в НН ІПП
19.5.2022
З нагоди Всесвітнього дня вишиванки здобувачі освіти та викладачі НН ІПП організували конкурс «Вишиванка – твій генетичний код».
Всесвітній день вишиванки ‒ свято, яке українці зустрічають щороку. З давніх-давен слов’яни використовували льон і конопляне полотно, червоні й чорні нитки для виготовлення вишитої сорочки. Важливе значення мало й те, для кого вона вишивається ‒ для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали сорочки, «зачаровуючи» їх на здоров’я, удачу або любов. Вишиванка є одним із найяскравіших символів української національної та громадянської свідомості.
Вперше почали відзначати День вишиванки у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього закладу освіти. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася й по інших містах України. У мирний час в різних куточках України люди влаштовували флешмоби і ярмарки, змагання та концерти. Нині, у воєнний час, українська вишита сорочка ‒ це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг.
Наша молодь усвідомлює, що вишиванка – не просто красивий одяг, а й вияв національної позиції. А відтак, це свято символізує не тільки духовність, унікальність та патріотизм, а й національно-культурну ідентичність кожного з нас.
Вітаємо із Днем вишиванки! Бажаємо миру і злагоди, натхнення і сил для перемоги та процвітання України. Бережімо вишиванку – символ віри, надії, любові, сміливості, боротьби і єднання.
За інформацією навчально-наукового інституту педагогіки і психології