Круглий стіл на кафедрі ТВіПО
28.4.2022
27 квітня на кафедрі технологій виробництва і професійної освіти відбулися круглий стіл «Інновації в науці, виробництві і у сфері послуг».
Керівником заходу був Дмитро Крамаренко, к.т.н, доцент кафедри ТВіПО. Засідання проводилося за допомогою платформи Google Meet.
До роботи круглого столу було залучено як викладачі кафедри, так і здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. З доповідями виступили 5 викладачів і 11 здобувачів різних рівнів. Загалом в заході прийняли участь близько 30 студентів та співробітників.
Учасників круглого столу привітали із Днями науки в Україні завідувач кафедри Віктор Бурдун і заступник директора НН ІТОТТ з навчальної роботи Наталя Бикадорова. Вони розповіли про особливості навчальної і наукової роботи в інституті під час військового стану, побажали учасникам наснаги, наполегливості та успіхів в наукових дослідженнях на благо рідної України!
Першими виступили співробітники та викладачі кафедри, які в своїх виступах надали характеристику основним науковим напрямам роботи кафедри у галузі наукових інновацій у виробництві та сфері послуг. Були представлені наукові доробки у виробництві борошняних виробів, збагачених гідробіонтами (Крамаренко Д.П.), оптимальні рішення вирощування цукрової кукурудзи в умовах Луганської області (Маслійов С.В.), аналіз особливостей агрофітоценозів пшениці озимої на сході України (Беседа О.О.), дослідження впливу кріостабілізуючих добавок на мікроструктурні показники м’ясного фаршу (Гіренко Н.І.), методики застосування програми «Компас-3D» для проектування одягу (Грищишина Г.М.).
Виступи здобувачів освіти були присвячені наступним науковим проблемам:
- особливості використання нанотехнологій в харчовій промисловості (Попова Яна);
- обґрунтування параметрів рами широкозахватного культиватора (Сафянік Андрій);
- обґрунтування технології посіву зернових культур (Нелень Павло);
- концептуальні особливості білоруської кухні. (Ратій Юлія);
- технологічні особливості виготовлення одягу на складну фігур (Шепута Олена);
- перспективи розширення асортименту страв з осетрової риби у ресторанному господарстві. (Кунжапова Катерина);
- харчова цінність і переваги ставкової риби (Волошина Анастасія);
- обґрунтування технології вирощування кукурудзи (Павліченко Андрій);
- спосіб формоутворення одягу на основі асиметрії. (Рибкіна Єлизавета);
- сучасні особливості італійської кухні (Миршевий Данило);
- овочі як перспективна сировина вегетаріанської кухні (Яцемон Анжела).
Презентація результатів і обговорення наукових досліджень проходили в дружній атмосфері. Незважаючи на те, що при виступі деяких учасників було чутно розриви бомб та снарядів усі були налаштовані на продовження наукової діяльності.
За матеріалами наукового семінару здобувачами вищої освіти кафедри ТВіПО підготовлено 16 наукових статей з галузей харчових технологій, сільського господарства та легкої промисловості, які будуть видані у збірнику «Науковий пошук молодих дослідників».
За інформацією кафедри ТВіПО