Дні науки
19.4.2022
15 квітня відбувся науковий семінар кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів, присвячений Дням науки в Україні.
Захід тривав у режимі відеотелефонного зв’язку Google Meet. До участі у науковому семінарі долучилися здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» (ОП ТЕМС), керівництво навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму (НН ІТОТТ) та науково-педагогічні працівники кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів НН ІТОТТ ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка».
Науковий семінар проведено з метою презентації впровадження досліджень в освітній процес за ОП ТЕМС, реалізації наукового потенціалу здобувачів вищої освіти та апробації їх наукових робіт, обміну передовим досвідом і думками між молодими і досвідченими вченими, популяризації науки товарознавство, експертної та оціночної діяльності.
З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор НН ІТОТТ Едуард Потапенко і побажав плідного обговорення отриманих результатів наукових досліджень, проблемних питань та подальших напрямків наукових досліджень, зміцнення зв’язків між наукою й практикою.
Від завідуючої кафедри Людмили Сєногонової надійшли привітання із днями науки в Україні, побажання продуктивної дискусії під час апробації наукових результатів здобувачів вищої освіти ОП ТЕМС. З мотивуючими словами підтримки та вдячності до здобувачів вищої освіти звернулись наукові керівники представлених на науковий семінар доповідей Наталія Омельченко, Марія Морозова, Анна Браїлко.
Під час наукового семінару здобувачі вищої освіти ОП ТЕМС успішно презентували результати наукових досліджень, щодо:
- дослідження споживчих уподобань питного молока;
- специфіки проведення автотоварознавчих експертиз з метою визначення вартості колісних транспортних засобів;
- особливостей інформаційного забезпечення сухих будівельних сумішей;
- побудови узагальненої сучасної товарознавчої класифікації дверей із урахуванням останніх змін в сучасному асортименті, призначеної для проведення ідентифікації, товарознавчої експертизи та/або оцінки;
- визначення та систематизація критеріїв, що застосовуються на ринках для оцінки якості пшениці та факторів формування її якості;
- формування сучасної класифікації йогуртів та вимог до їх якості;
- дослідження сучасного ринку печива та визначення основних тенденцій і перспектив його розвитку;
- формуванням сучасної класифікації вин закордонного виробництва.
Після презентації результатів наукових досліджень відбувалося обговорення проблемних питань та визначення подальших перспективних напрямків наукових досліджень та їх популяризації.
За результатами презентацій наукових доповідей всі учасники відзначені грамотами щодо активної участі у представленні та обговоренні наукових досліджень, популяризації науки товарознавство, експертної та оціночної діяльності.
ІЗ ВДЯЧНІСТЮ ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ!
Творимо європейську Україну разом!