Зупинимо ВІЛ/СНІД разом!
24.12.2015
Студентам ЛНУ розповіли про небезпеку такого страшного захворювання як ВІЛ.
Кожного дня нас оточує тисячі небезпек. Про деякі ми добре знаємо, бачимо їх та намагаємось себе вберегти, а про інші, інколи більш небезпечні загрози – забуваємо або просто не розуміємо всі можливі наслідки. Тому ВБО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” разом з ЛНУ імені Тараса Шевченка провела лекцію для студентів нашого університету щодо того, які небезпеки приховує цей вірус та як зруйнувати стереотипи про ВІЛ-інфікованих.
«Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» пройшла складний шлях розвитку з невеликої групи активістів до найбільш успішної національної організації ЛЖВ. На сьогодні Мережа ЛЖВ – найбільша і найпотужніша організація, що представляє інтереси ВІЛ-позитивних українців. Всеукраїнська мережа ЛЖВ має 40 представництва в регіонах України, нараховує близько 500 членів, понад 400 співробітників, і надає послуги більш ніж 40 000 клієнтам. Основною ціллю організації є прагнення, щоб ЛЖВ були забезпечені якісними послугами (лікуванням, психосоціальною та юридичною підтримкою) за рахунок держави та нарівні з іншими користуватися загальногромадянськими правами.
ВІЛ-позитивна людина є центральною цінністю Організації. Мережа створена, управляється та працює для ВІЛ-позитивних людей, що відображено у Місії та Баченні Організації. «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» прагне до позитивних змін якості життя ВІЛ+ людей, всіляко сприяє реалізації прав та обов’язків людей, які живуть з ВІЛ, включаючи право на самовизначення та право на участь у прийнятті рішень, що впливають на їхні життя.
Кожна людина є неповторною та унікальною, що необхідно враховувати, не допускаючи жодного прояву зневаги до особистості. Кожна людина має право на самореалізацію, яка не призводить до порушення подібних прав інших людей. В Організації підтримується ставлення до інших людей, яке характеризується коректністю і терпимістю щодо їхньої поведінки, ціннісних орієнтацій та особливостей особистості.
Мережа об’єднала однодумців, які згуртовано працюють і підтримують один одного заради досягнення спільних цілей: діляться власним досвідом, допомагають працею чи надають психологічну підтримку.
Лектор ВБО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”, медсестра Марина Василівна Соколенко розповіла студентам про історію виникнення вірусу імунодефіциту людини, пояснила, що це за вірус та що відбувається з людським організмом після зараження. Лектор обговорила зі студентами шляхи передачі ВІЛ, ризики зараження, профілактику та можливість лікування ВІЛ. Також присутні на лекції переглянули фільм, в якому в загальнодоступній формі була представлена вся важлива інформація про цю жахливу хворобу.
Прослухавши лекцію, студенти не тільки перевірили свою обізнаність у цьому суспільно важливому питанні, але зрозуміли, що про проблему ВІЛ/СНІДУ потрібно говорити не тільки на міжнародні свята, а пам’ятати про неї кожен день та оберігати себе та своїх близьких.
Організатор – ВБО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”
Співорганізатор – ЛНУ імені Т. Шевченка
Координатор – Студентська соціальна служба
Прес-центр ЛНУ