Соборність як основа національної ідентичності українців
18.2.2022
У НН ІІМВСПН проведено низку заходів, присвячених Дню єдності.
17 лютого у НН ІІМВСПН відбулася низка заходів, присвячена відзначенню Дня Єдності. Зокрема, завідувачем кафедри історії України, доктором історичних наук, Олександром Набокою було проведено науково-популярну онлайн-лекцію для здобувачів освіти навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально- політичних наук та навчально-наукового інституту економіки та бізнесу: ,,Соборність як основа національної ідентичності українцівˮ.
Доповідач відзначив, що ,,єдністьˮ як державницька та національна цінність українського народу, почала формуватися у період перебування українських земель під владою Австро-Угорської та Російської імперій у ХІХ ст. Саме тоді провідні діячі українського національного відродження з обох частин України проголосили, що політичні кордони не є перепоною для їх ідентифікації як представників єдиного народу.
Ця ідея, на думку Олександра Набоки, була практично втілена 22 січня 1919 року, коли було проголошено Акт Злуки УНР та ЗУНР. І хоча тодішні військово-політичні реалії не дозволили зберегти цю єдність, пам’ять про неї зберігалася в історичній свідомості українського суспільства. Це відчуття, як зазначив доповідач, стало одним з провідних у свідомості українських патріотів під час військового конфлікту 2014 – 2022 років.
Навчально-науковий інститут історії,
міжнародних відносин і соціально-політичних наук