Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Підсумкова атестація на ФУФСК

На ФУФСК відбулася підсумкова атестація здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти.

25 – 27 січня 2022 р. на факультеті української філології та соціальних комунікацій магістранти склали комплексні іспити з фахових дисциплін у формі тестування, а також захистили кваліфікаційні роботи за спеціальністю 014.01 Середня освіта (Українська мова і література) галузі знань 01 Освіта / Педагогіка.

Роботу екзаменаційної комісії для проведення підсумкової атестації випускників освітніх програм «Українська мова і література», «Українська мова і література. Мова і література (англійська)», «Українська мова і література. Мова і література (російська)» очолювала кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та журналістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Ірина Глуховцева, яка відзначила, що під час тестування всі здобувачі вищої освіти продемонстрували сформованість фахових компетентностей, які дадуть змогу виконувати професійні обов’язки на належному рівні.

Найкращі результати за наслідками тестування показали Катерина Ульянова, Анастасія Горбань, Сергій Теряєв.

Під час захистів кваліфікаційних робіт члени екзаменаційної комісії визначили найбільш цікаві й неординарні дослідження Юлії Дибки, Анастасії Горбань, Сергія Теряєва, Анастасії Замоти; відзначили практичну значущість досліджень Катерини Ульянової, Людмили Чумак, Світлани Кметь; високий теоретичний рівень робіт Олени Тоічкіної, Анастасії Васильчук, Аліни Шуляк, Зої Сікори, Тетяни Віту; оригінальне бачення наукової проблеми у праці Олени Латишевої.

Член екзаменаційної комісії доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української філології та загального мовознавства Катерина Глуховцева зазначила: «Усі наукові роботи мають однакову цінність: і ті, що присвячені висвітленню нових оригінальних наукових ідей, і ті, що розвивають, поглиблюють усталену наукову думку відповідно до вимог часу. Це підтвердили представлені під час захисту магістерські дослідження здобувачів освіти».

За рішенням екзаменаційної комісії випускникам спеціальності «Середня освіта» було присвоєно ступінь вищої освіти «магістр середньої освіти  та професійні кваліфікації:

– вчителя української мови і літератури, викладача закладів вищої освіти (за предметною спеціальністю «Українська мова і література»);

– вчителя української мови і літератури, вчителя англійської мови і зарубіжної літератури, викладача закладів вищої освіти (за предметними спеціальностями «Українська мова і література», «Мова і література (англійська)»);

– вчителя української мови і літератури, вчителя російської мови і зарубіжної літератури, викладача закладів вищої освіти (за предметними спеціальностями «Українська мова і література», «Мова і література (російська)»).

Декан факультету української філології та соціальних комунікацій Тетяна Пінчук запросила магістрів стати членами Асоціації випускників Луганського національного університету імені Тараса Шевченка і зазначила: «Перед магістрами середньої освіти тепер відкриті широкі можливості подальшого кар’єрного зростання: можна працювати вчителем української мови і літератури; вчителем зарубіжної літератури; викладачем лінгвістичних, літературознавчих і методичних дисциплін; педагогом-організатором; керівником гуртка, методистом тощо, зокрема й на адміністративних посадах; а також провадити діяльність, пов’язану зі сферою офіційної мовленнєвої комунікації. Охочі можуть продовжити навчання за третім (освітньо-науковим) рівнем доктора філософії».

Факультет української філології та соціальних комунікацій вітає випускників-магістрів і бажає їм професійних та творчих успіхів під час роботи в закладах освіти різного типу та форм власності.

За інформацією ФУФСК

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024