Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Акредитація освітніх програм

В університеті триває акредитаційна експертиза двох освітніх програм спеціальності «Середня освіта (Українська мова і література».

Протягом 17 – 19 січня 2021 року в ЛНУ імені Тараса Шевченка триває візит експертної групи для проведення акредитаційної експертизи освітніх програм спеціальності «Середня освіта (Українська мова і література)». У зв’язку з карантинними обмеженнями візит експертної групи відбувається із використанням технічних засобів відеозв’язку.

Члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Остап Бодик, Людмила Кричун, Юлія Браїлко й Тамара Мандич мають змогу вивчити особливості двох освітніх програм – «Українська мова і література» та «Українська мова і література. Мова і література (англійська)».

Експертна група у перший день роботи провела 6 робочих зустрічей.

Під час зустрічі з ректоркою університету Оленою Караман, першим проректором, головою вченої ради Віталієм Курилом, проректорами з науково-педагогічної роботи Ярославою Юрків та Анатолієм Жучком, деканом факультету української філології та соціальних комунікацій Тетяною Пінчук та іншими представниками системи менеджменту в університеті експерти познайомилися з історією і славними здобутками Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, який від початку заснування готує фахівців з української мови і літератури.

На двох робочих зустрічах з академічним персоналом освітніх програм обговорили нагальні проблеми, які виникають під час реалізації освітніх програм. Гаранти освітніх програм Алла Нікітіна й Олена Лапко та науково-педагогічні працівники надали відповіді на поставлені експертами питання. Викладачі мали змогу поділитися своїми враженнями, спостереженнями й думками про освітню діяльність і співпрацю зі студентами.

На зустрічі зі здобувачами вищої освіти, які навчаються на освітніх програмах, були присутні студенти першого – четвертого курсів першого (бакалаврського) рівня денної і заочної форм навчання. Студенти жваво спілкувалися з експертами, обговорювали питання цікавого студентського життя, у якому є місце для освітньої, наукової, дозвіллєвої, громадської та інших видів діяльності. Окремі здобувачі виявили ініціативу теж працювати у складі експертних груп НАЗЯВО з метою удосконалення системи вищої освіти України.

На зустрічі з представниками студентського самоврядування були присутні здобувачі освіти, які беруть участь у реалізації внутрішньої системи забезпечення якості освіти університету й факультету української філології та соціальних комунікацій. В.о. голови студентського самоврядування університету Олександр Мироненко, заступник студдекана факультету Тетяна Кононенко, профорг факультету Юлія Буданцева, члени Ради молодих учених і здобувачів Ірина Масловська та Олег Черниш познайомили експертів можливостями, які відкриті здобувачам освіти в університеті.

У відкритій зустрічі взяли участь усі охочі учасники освітнього процесу, окрім гарантів програм і представників адміністрації університету.

Програма подальшої роботи передбачає огляд експертами матеріально-технічної бази університету і факультету, зустрічі за участю адміністративного персоналу – завідувачів навчального відділу, відділу управління якістю освітньої діяльності, начальника відділу міжнародних зв’язків, заступників декана, секретаря приймальної комісії та допоміжними сервісними структурами університету. Заплановані й зустрічі з випускниками освітніх програм та роботодавцями.

Вікторія Калініна,
за інформацією ФУФСК

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024