Засідання правового клубу
9.12.2015
Напередодні Міжнародного дня захисту прав людини у ЛНУ пройшло перше в цьому навчальному році засідання правового клубу.
Наш університет активно відроджує традиції, які сформувались задовго до вимушеної евакуації. Цього разу, зусиллями студентів та викладачів Інституту історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук відновилась традиція проведення засідань правового клубу. І перше таке засідання в цьому навчальному році пройшло з нагоди проведення Всеукраїнського тижня права та відбулось напередодні Міжнародного дня захисту прав людини. Тому одним з основних питань, які обговорювались на заході, стала проблема дотримання прав людини в нашій державі та в усьому світі. Присутнім показали відеоролик, в якому було висвітлено основні етапи формування прав людини в Європі та світі.
Права людини в сучасному світі – це проблема, вирішення якої стоїть у центрі практичної діяльності міжнародного співтовариства і кожної держави.
В історії суспільства у визначенні прав людини виділяють різноманітність специфічних особливостей і традицій їх походження.
Коли ми говоримо про права людини, то часто йде мова про невеликий набір прав і свобод. Але без дотримання цих прав неможливе нормальне існування та розвиток людини в суспільстві.
«Кожен громадянин повинен знати свої права та свободи й слідкувати за їх дотриманням з боку органів державної влади. Для того, щоб стати громадським монітором в Луганській області, потрібно пройти конкурс, для гарного складання якого не обов’язково мати юридичну освіту. Після цього ви зможете відвідати будь-які державні установи та заклади з метою перевірки на дотримання цими установами прав людини» – зазначив Регіональний координатор по зв’язкам з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській області, завідувач кафедри політології та правознавства Архіпов Валерій Іванович. Також Валерій Іванович розповів про загальні права людини, діяльність Регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, про особливості взаємодії з представниками державної влади.
Учасниками клубу були студенти Інституту історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук, Інституту економіки та бізнесу та викладачі вишу. Також на захід завітали представники Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – начальник відділу взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Литвин Анатолій Іванович та начальник відділу попередньої роботи з клієнтами Мацай Володимир Олексійович.
«Безоплатна вторинна правова допомога – це соціальна програма Уряду України, що гарантує простим людям ефективний захист їхніх прав в суді за рахунок коштів Державного бюджету України», – пояснив Литвин Анатолій Іванович.
Як розповіли нам гості клубу, основним завданням місцевого центру є створення рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання безоплатної вторинної правової допомоги, а саме забезпечення надання таких видів правових послуг: захист, здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну допомогу в судах, органах місцевого самоврядування та інших державних органах, перед іншими особами, складання документів процесуального характеру.
Отримані знання допоможуть студентам краще зрозуміти специфіку правових відносин між громадянином та державою та в майбутньому застосовувати їх у своїй професійній діяльності. Ми впевнені, що завдяки проведенню таких засідань студенти стануть справжніми експертами у більшості правових питань.
Трет’якова Юлія, Прес-центр ЛНУ