Підвищення кваліфікації викладачів НН ІПУАПО
29.12.2021
Викладачі НН ІПУАПО постійно самовдосконалюються, проходячи курси підвищення кваліфікації.
Підвищення кваліфікації залишається одним із пріоритетних завдань викладачів кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами навчально-наукового інституту публічного управління, адміністрування та післядипломної освіти, оскільки це сприяє підвищенню рівня якості викладання. Підвищення кваліфікації викладачів кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами відбувалося шляхом стажувань за програмою, участі у конференціях різних рівнів, семінарах, вебінарах з отриманням відповідних документів.
Так, Євген Хриков, Ольга Птахіна та Надія Васиньова у лютому 2021 року пройшли онлайн-курс ,,Зміцнення викладання та організаційного управління в університетахˮ на платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus та отримали сертифікати.
З 12–13 березня 2021 року Надія Васиньова пройшла курси підвищення кваліфікації ,,Pablic administration: European development strategiesˮ (Venice, Italy) та отримала сертифікат на 15 годин (0,5 кредита ECTS).
Тетяна Сич, Олена Кравченко, Ольга Птахіна, Ольга Саєнко, Андрій Розсказов, Євген Іванов та Надія Васиньова з 09 березня 2021 р. по 08 жовтня 2021 р. підвищували кваліфікацію за освітньо-професійною програмою ,,Науково-педагогічні працівники університетів, академій, інститутівˮ (180 год., 6 кр. ECTS) у Центральному інституті післядипломної освіти ДЗВО ,,Університет менеджменту освітиˮ Національної академії педагогічних наук України (м. Київ). Результатом стажування, протягом шести місяців були набуті інтегральні компетентності з наступних модулів: освітологічний та нормативно-правовий; менеджмент і лідерство; інформаційно-методичний; соціально-психологічний; інноваційно-дослідницький. Підтвердженням чого є отримання свідоцтва про підвищення кваліфікації.
Колектив кафедри постійно працює над підвищенням професійної кваліфікації. Так, у 2021 році Євген Хриков, Олена Кравченко та Надія Васиньова взяли участь Міжнародній науково-практичній конференції ,,Розвиток територіальних громад: правові, економічні, соціальні аспектиˮ та пройшли стажування з питань розвитку територіальних громад (23-24 червня 2021 р).
У 2021 році Тетяна Сич пройшла міжнародне науково-педагогічне стажування ,,Інноваційні підходи до оптимізації освітньої системи підготовки фахівців у галузі публічного управління й адміністрування в Україні та країнах Балтіїˮ зі спеціальності ,,Публічне управління та адмініструванняˮ у м. Рига, Латвійська Республіка з 15 листопада по 26 грудня 2021 року.
Олена Кравченко пройшла Міжнародне стажування за програмою ,,Удосконалення підготовки кваліфікованих фахівців у галузі публічного управління та адміністрування. Європейський підхідˮ у галузі знань ,,Публічне управління та адмініструванняˮ у Куявському університеті, м. Влоцлавек (Республіка Польша) (6 вересня -17 жовтня 2021).
Школа академічної доброчесності є спільним проєктом бібліотеки університету, відділу аспірантури та управління якістю освітньої діяльності. Євген Іванов взяв участь у проєкті сприяння академічній доброчесності ,,STOP-плагіатˮ.
Варто відзначити, що колектив кафедри навчально-наукового інституту публічного управління, адміністрування та післядипломної освіти традиційно проводить науково-практичну конференцію всеукраїнського рівня ,,Інтеграція науки та практики управління в умовах соціокультурних трансформаційˮ та бере участь у заходах такого типу. Викладачі кафедри підвищують свою кваліфікацію шляхом участі у конференціях організованих закладами вищої освіти України й за кордоном, що сприяє їхньому професійному зростанню:
- Володимир Заблоцький взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції ,,Розвиток сучасного суспільства в умовах глобальної нестабільностіˮ (м. Одеса, 8-9 травня 2020 року), VIII International scientific and practical conference ,,Labyrinths of Realityˮ;
- Тетяна Сич брала участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції (Харків, 15 квітня 2021 року) ,,Сучасні технології управління соціально-економічним розвитком України в умовах стратегічних змінˮ;
- Євген Хриков та Ольга Птахіна взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції ,,Збройне насилля: сучасні процеси світової глобалізації та їхній вплив на Українуˮ (8 квітня 2021 року) та у роботі круглого столу ,,Науково-практичні судження щодо деокупації Донбасу та повернення анексованого Криму в контексті російської агресіїˮ (21 жовтня 2021 року) на базі кафедри політології та правознавства навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук ДЗ ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ;
- Євген Іванов брав участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції ,,Сучасні технології управління соціально-економічним розвитком України в умовах стратегічних змінˮ м. Харків (15 квітня 2021);
- Ольга Птахіна взяла участь у ХІ Міжнародній науково-практичній конференції ,,Розвиток політичної науки: європейські практики та національні перспективиˮ (27 травня 2021 року) м. Чернівці.
Отже, система підвищення кваліфікації викладачів кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами передбачає різні види та форми підвищення кваліфікації, є багаторівневою й складається як з кафедральних, університетських заходів, так і передбачає залучення викладачів кафедри до всеукраїнських та міжнародних семінарів, вебінарів, конференцій, стажувань та інших заходів.
Навчально-науковий інститут публічного управління,
адміністрування та підслядипломної освіти