«Контакту» – 15 років
21.12.2021
Протягом 15 років кафедра журналістики та видавничої справи видає студентську навчальну газету.
Цьогоріч часопис ,,Контактˮ відзначає свій ювілей. Від часу свого заснування й подосі він невпинно сприяє реалізації творчих і професійних умінь здобувачів вищої освіти спеціальності ,,Журналістикаˮ. ,,Контактˮ пройшов через війну, вимушену евакуацію й відновлення, репрезентуючи на своїх шпальтах усі віхи соціальної життєдіяльності східноукраїнського студентства.
Ініціатива створення студентської навчальної газети кафедри журналістики та видавничої справи ДЗ ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ ,,Контактˮ належить засновниці кафедри, докторові філологічних наук, професорові Валентині Галич. Уже в перший рік існування кафедри розпочалася активна робота з реалізації інформаційного проєкту, покликаного об’єднати студентів та магістрантів чотирьох спеціальностей, яких готувала кафедра на той час – ,,Журналістикаˮ, ,,Видавнича справаˮ, ,,Реклама і зв’язки з громадськістюˮ, ,,Медіакомунікаціїˮ. Так, навесні 2006 року з’явився перший номер студентської навчальної газети ,,Контактˮ, який мав періодичність 4 рази на рік і поширювався лише в паперовому вигляді, без електронного відповідника.
Навчальна газета ,,Контактˮ із самого початку свого існування випускалася винятково студентами під керівництвом викладачів кафедри й уже в перші роки життя отримала високе визнання в Україні як кращий зразок молодіжної преси: двічі удостоювалася нагород у Всеукраїнському конкурсі студентських газет, які проходили в Запоріжжі (2008 – 2013 рр.), відзначена ,,Нікоюˮ в обласному конкурсі молодіжної преси (2008 р.), а на Всеукраїнській виставці молодіжних видань ,,Молодіжний акцент – 2011ˮ в м. Запоріжжя посіла почесне ІІ місце, а у 2013 – I місце.
Кожна проблемно-тематична група ,,Контактуˮ виявлялася в конкретних рубриках видання, які мали постійний характер, а деякі з них залишилися сталими й досі. Так, у рубриці ,,Подіїˮ публікуються матеріали інформаційних жанрів про новини університету. Рубрика ,,Студентське життяˮ, як уже є зрозумілим із назви, описувала курйози й пригоди студентської молоді. Рубрика ,,Постатіˮ, як правило, у жанрі інтерв’ю або нарисовій формі відтворювала образи найяскравіших особистостей Луганщини, пов’язаних з життям університету, або інших визначних постатей сучасного культурного чи суспільно-політичного життя. У відділі ,,Чим живемоˮ представлені найживотрепетніші проблеми студентства. Саме тут можна помітити перші потяги до аналітики й художньої публіцистики майбутніх медійників. Рубрика ,,Культурне життяˮ описувала новини в галузі культури, рецензії на художні та театральні набутки, опис культурно-історичних пам’яток тощо. ,,Україна – єдинаˮ – найпатріотичніша тема газети. Тут, як і в попередньо описаній рубриці, виявився потяг до аналітики, роздумів, філософських узагальнень. Ці відділи ,,Контактуˮ найяскравіше репрезентують творчий набуток студентів та магістрантів кафедри журналістики та видавничої справи, які вже добре засвоїли теорію аналітичних жанрів. ,,На долонях словограюˮ – найпоетичніший відділ газети. Тут представлені перші художні спроби пера здобувачів у художніх та художньо-публіцистичних жанрах. Завершувала газету рубрика ,,Рекламний креативˮ, створена студентами спеціальності ,,Реклама та зв’язки з громадськістюˮ, які вправно виявляли свою майстерність в галузі рекламного дизайну та комунікації.
Створення макету, верстка та художньо-графічне оздоблення видання були покладені на студентів спеціальності ,,Видавнича справа та редагуванняˮ.
У 2021 році ,,Контактуˮ виповнилося поважних 15 років. Наразі представлений ювілейний випуск №3 часопису за 2021 р. Сьогоднішній ,,Контактˮ поповнився новими рубриками – ,,Святаˮ, ,,Традиціїˮ, ,,Професіяˮ, ,,Актуальноˮ, ,,Фотопубліцистикаˮ. Функцію редактора від студентів взяла на себе здобувачка 3 курсу Юлія Меженська, верстка і макет належить магістрантці Тетяні Кононенко. Студентська навчальна газета ,,Контактˮ є яскравим літописцем життя факультету української філології та соціальних комунікацій, на сторінках якої відточуються професійні навички майбутніх журналістів, публіцистів, редакторів, блогерів та видавців. Перспективою її розвитку є створення однойменного електронного видання, яке було б здатне реалізувати інформаційні запити всього навчального закладу, стати комунікативним майданчиком для здобувачів різних напрямків підготовки й уподобань. Таке інтернет-видання могло б пожвавити інтерактивний простір університетського сайту й розширити можливості застосування дуальної та неформальної освіти.
Докладно познайомитися з новою електронною версією газети можна за посиланням нижче:
https://drive.google.com/file/d/1VLTvEkwzVypqFdTUSeQlsEOf7NdxB0e5/view?usp=sharing
За інформацією кафедри журналістики та видавничої справи