Участь у Всеукраїнській конференції
14.12.2021
Науковці ЛНУ імені Тараса Шевченка взяли участь у Всеукраїнській конференції.
Сьогодні, 14 грудня 2021 року, була проведена Всеукраїнська наукова конференція ,,Українське краєзнавство як націєтворчий феномен: спадщина, стан і перспективиˮ у м. Івано-Франківськ. До складу президії увійшов голова вченої ради ЛНУ імені Тараса Шевченка, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор Віталій Курило. Учасниками конференції були доктор політичних наук, доцент Антон Бадер і доктор історичних наук, професор Олександр Набока.
Метою конференції є розширення знань про діяльність Національної спілки краєзнавців України.
Основні питання, які розглядалися:
- краєзнавство як комплексна складова вивчення та популяризації історії краю;
- методика краєзнавчої роботи як одна з важливих форм донесення інформації про літописи населених пунктів у закладах освіти та в громадській роботі;
- упорядкування досліджень про рідний край та їх джерельна база, способи їх використання, форми організації краєзнавчої діяльності, застосування краєзнавчих знань в освітньому процесі;
- організація краєзнавчої, пошукової, музейної, пам’яткоохоронної діяльності в закладах освіти, музейній, бібліотечній та архівній роботі.
Організаторами конференції є Міністерство освіти і науки України, Національна спілка краєзнавців України, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (Факультет історії, політології і міжнародних відносин, Факультет туризму), Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківський національний медичний університет, Івано-Франківська обласна організація НСКУ, Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.
У рамках конференції працювали чотири дискусійні панелі: ,,Витоки і становлення українського історико-краєзнавчого руху в ХІХ-ХХ ст.ˮ; ,,Історико-краєзнавча спільнота України після 1991 року: сучасний стан і перспективи розвиткуˮ; ,,Новітні науково-методологічні підходи у вивченні історико-краєзнавчого районування України, Прикарпаттяˮ. ,,Тематичне розмаїття краєзнавчого пошуку у 1991-2021 рр.: локальні форми, регіональна специфіка, проєкція на українство (соборницький концепт)ˮ й ,,Перспективи краєзнавчих об’єктів Івано-Франківщини в контексті ностальгійного туризмуˮ. ,,Локальна історія Прикарпаття як містознавство / крізь призму урбаністикиˮ.
Вікторія Калініна,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка