Удосконалення освітніх програм
13.12.2021
Професорсько-викладацький колектив та здобувачі вищої освіти кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів долучився до онлайн-тренінгу.
10 грудня 2021 року професорсько-викладацький колектив та здобувачі вищої освіти кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів долучилися до онлайн-тренінгу на тему: ,,Метрологічне забезпечення підприємства. Зміни в сфері технічного регулювання та метрологіїˮ.
Розвиток економіки останнім часом тісно пов’язаний з підвищенням вимог до якості продукції.
Важливими елементами забезпечення якості продукції є виробничі процеси на підприємстві, кожен з яких характеризується низкою параметрів. Ці параметри повинні змінюватися тільки в заданих відповідних характеристик продукції. Параметри технологічного процесу, напівфабрикатів і готової продукції повинні бути виміряні. Вимірювання на виробництві призначені для отримання інформації про стан технологічного процесу.
Сучасні зміни в підходах до забезпечення якості продукції в значній мірі підвищують вимоги до організації метрологічної діяльності на підприємствах.
Тому онлайн-тренінг дуже актуальний для суб’єктів господарювання, котрі прагнуть виробляти якісну продукцію, будуючи свій бізнес у правовому полі, у тому числі відповідно до чинних норм національного та європейського законодавства.
Мета заходу – надати учасникам знання та навички щодо введення на підприємствах ефективного метрологічного забезпечення як запоруки для досягнення значного підвищення якості продукції і зниження невиробничих затрат на її розроблення та виробництво.
Програма тренінгу передбачала розгляд таких питань:
- розгляд Закону ,,Про метрологію та метрологічну діяльністьˮ,
- зміни в сфері технічного регулювання та метрології,
- перелік законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, міжповірочні інтервали,
- порядок проведення провірки законодавчо регульованих ЗВТ,
- метрологічне забезпечення на підприємстві,
- забезпечення єдності вимірювань при виробництві харчових продуктів.
Окрема секція буде присвячена питанням та відповідям.
Спікерка, Олена ШАБРАЦЬКА, заступниця генерального директора з метрології ДП ,,Луганськстандартметрологіяˮ.
Тренінг проводився в рамках серії антикризових заходів для потенційних та діючих суб’єктів підприємницької діяльності Луганської області щодо налагодження та активізації роботи в умовах дії карантинних заходів в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Дана ініціатива реалізувалась: стейкхолдерами освітніх програм ,,Товарознавство і комерційна діяльністьˮ та ,,Товарознавство та експертиза в митній справіˮ спеціальності 076 ,,Підприємництво, торгівля та біржова діяльністьˮ, Луганською регіональною торгово-промисловою палатою у взаємодії з Агенцією регіонального розвитку Луганської області, ДП ,,Луганськстандартметрологіяˮ.
Щиро дякуємо стейкхолдерам за активну співпрацю з кафедрою товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів НН ІТОТТ ДЗ ,,ЛНУ імені Тараса Шевченкаˮ. Ми дуже раді, що наша співпраця продовжує бути плідною.
Кафедра товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів