Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Відкриття музею засобів масових комунікацій

У ЛНУ імені Тараса Шевченка відкрили музей засобів масових комунікацій.

2 грудня 2021 року о 12:30 в аудиторії 304 відбулося офіційне відкриття першого в історії ДЗ ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ музею засобів масових комунікацій при кафедрі журналістики та видавничої справи факультету української філології та соціальних комунікацій. Особливістю цієї творчої лабораторії є те, що вона є майданчиком для впровадження елементів дуальної освіти. На її базі будуть здобуватись студентами теоретичні знання під час вивчення історії фото-, теле-, радіо- та інтернет-журналістики. 

Організатором та ініціатором заснування музею виступив Артем Галич, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри, який зазначив, що ,,ідея створення музею виникла спонтанно, під час заняття присвяченого історії фотожурналістики на 3 курсі спеціальності 061 ,,Журналістикаˮ. Для покращення знань було взято з домашньої колекції фотоапарат ,,Зорькийˮ 50-х рр., який належав моєму дідусю – він був фотограф та декілька ,,мильницьˮ періоду 90-х рр. На занятті разом зі студентами звертали увагу в буквальному сенсі на усе: шкіряний футляр; серійний номер, за яким можна відстежити завод виробника; вагу експонату, матеріал корпусу; розмір об’єктиву; гніздо для штативу; механічні налаштування; спалах; лоток для плівки; якість створених фото… Експеримент поєднання теорії з практичними навичками приємно вразив. Студенти проявили неабияку цікавість, в очах блищали вогники. Далі потихеньку з’являлися й інші експонати: батькова друкарська машинка, дисковий телефон, радіопрогравач, фотоапарати різних періодів, фотопринтер, планшет… Є навіть новий фотопапір 80-х рр. та старі підручники радянської фотожурналістики. Експозиція складається приблизно з 30 експонатів. До наповнення музею також долучилися студенти й викладачі кафедри. У результаті й з’явився музей ЗМК, якого не було навіть, коли ми були у мирному Луганськуˮ.

Після промови Артема Галича, виступила Тетяна Пінчук, кандидат філологічних наук, професор, декан факультету української філології та соціальних комунікацій, яка перерахувавши головні здобутки кафедри журналістики та видавничої справи за 16 років з дати заснування та підтримала ідею подальшого наповнення музею експонатами й рішучими діями для розвитку спеціальності 061 ,,Журналістикаˮ в регіоні.

Усього на відкритті музею було близько 40 осіб, частина з них в режимі онлайн. Окрім студентів захід відвідали Анна Стась, асистент, заступник декана з навчальної роботи факультету; Маргарита Кравченко, кандидат філологічних наук, доцент, виконуюча обов’язки завідувача відділу управління якістю освітньої діяльності; Катерина Ульянова, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та видавничої справи; Ольга Куцевська, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та видавничої справи; Євген Соломін, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та видавничої справи; Олег Черниш, асистент кафедри журналістики та видавничої справи.

Особлива подяка Юлії Буданцевій, студентці 2 курсу спеціальності 014 ,,Середня освіта. Українська мова і літератураˮ та Тетяні Кононенко, магістрантці спеціальності 061 ,,Журналістикаˮ, старшому лаборанту кафедри журналістики та видавничої справи за допомогу в організації роботи музею та наповненні його власними експонатами.

Зустріч була надзвичайно цікавою та продуктивною й дала можливість ознайомити студентів із музейними експонатами. Вона розкрила перспективи їхнього розвитку в історії журналістики, мотивувала здобувачів вищої освіти до самореалізації, що сприятиме їх подальшому опануванню професійних компетентностей.

За інформацією кафедри журналістики та видавничої справи

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024