Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Удосконалення освітніх програм

Професорсько-викладацький колектив та здобувачі вищої освіти НН ІТОТТ долучилися до вебінару.

30 листопада професорсько-викладацький колектив та здобувачі вищої освіти кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів долучилися до онлайн-тренінгу на тему: ,,Вимоги до системи менеджменту якості згідно стандарту ISO 9001:2015ˮ.

Тренінг проводився в рамках серії антикризових заходів для потенційних та діючих суб’єктів підприємницької діяльності Луганської області щодо налагодження та активізації роботи в умовах дії карантинних заходів в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Дана ініціатива реалізується стейкхолдерами освітньої програми ,,Товарознавство і комерційна діяльністьˮ спеціальності 076, Луганською регіональною торгово-промисловою палатою у взаємодії з Агенцією регіонального розвитку Луганської області, ДП ,,Луганськстандартметрологіяˮ.

Система менеджменту якості будується відповідно до вимог стандарту ISO 9001 Системи менеджменту якості. Вимоги цього стандарту є базовою структурою для ефективного управління бізнесом і задоволення побажань клієнтів. Наразі цей найвідоміший у світі стандарт на системи менеджменту, який використовують більш ніж 900 тисяч організацій у 193 країнах світу.

Його можна застосовувати до будь-якої організації, що прагне оптимізувати свої виробничі процеси й методи управління, незалежно від її масштабу або галузі. Стандарт ISO 9001 є базовим стандартом, сумісним з іншими стандартами на системи менеджменту.

Онлайн-тренінг є актуальним для всіх без виключення суб’єктів господарювання, які прагнуть будувати свій бізнес у правовому полі, у тому числі відповідно до чинних норм національного та європейського законодавства.

Мета заходу – надати учасникам знання та навички щодо впровадження системи менеджменту якості на підприємствах (організаціях) відповідно до вимог Стандартів та Технічних регламентів Європейського Союзу.

У ході заходу були розглянуті такі питання:

  • основний текст стандарту, загальні терміни і визначення для підвищення сумісності та узгодженості з іншими стандартами ISO;
  • вимоги щодо визначення сфери застосування системи менеджменту якості;
  • побудова системи управління якістю на основі міжнародного стандарту ISO 9001:2015;
  • визначення та розуміння зовнішнього та внутрішнього контексту організації;
  • внутрішній аудит систем менеджменту;
  • Окрема секція була присвячена питанням та відповідям.

Не зважаючи на онлайн формат проведення заходу учасники активно долучалися до дискусій.

Дякуємо спікерці, Галині Нєфьодовій, начальнику відділу з організаційного забезпечення та наукової діяльності ДП ,,Луганськстандартметрологіяˮ, аудитору з сертифікації систем управління якістю, яка на найвищому рівні реалізувала програму заходу, за її високий професіоналізм та майстерність!

Кафедра товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024