Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Доступний Схід їде в гості

Студенти ФУФСК відвідали захід ,,Доступний Схід їде в гостіˮ, який відбувся у місті Києві.

26 – 27 листопада 2021 року здобувачі вищої освіти факультету української філології та соціальних комунікацій ДЗ ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ Олена Переверзєва (студентка ІІ курсу спеціальності 014 ,,Середня освіта. Українська мова і літератураˮ), Олександр Черепеня та Ілля Точений (студенти І, ІV курсів спеціальності 061 ,,Журналістикаˮ) взяли участь у зустрічі ,,Доступний Схід їде в гостіˮ, яка відбулася у місті Києві. Тема для обговорення: ,,Чи доступне місто для людей з обмеженими можливостями?ˮ

Захід проведено ГО ,,Доступно.UAˮ в рамках ініціативи Рейтинг доступності міст України ,,Тостерˮ, що впроваджується за підтримки USAID Ukraine – USAID Україна  ,,Демократичне врядування у Східній Україніˮ. Організатори поділилися аналізом перевірки міст України на доступність людей з обмеженими можливостями до місць громадського призначення з активістами зі східних міст України: Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка, Старобільськ, Маріуполь, Авдіївка, Покровськ, Мирноград.

Протягом двох днів шевченківці за участі експертів з урбаністики, архітектурної доступності та універсального дизайну дізнавалися більше про проєкт ,,Тостерˮ – рейтинг доступності міст України, про поняття ,,інклюзивностіˮ, ,,безбар’єрностіˮ, ,,архітектурної доступностіˮ та про вигоду для бізнесу від створення доступності для певних груп населення з обмеженими можливостями. У ході зустрічі була розроблена методологія перевірки міст на доступність.

Спікери виступили з такими темами доповідей:

Олег Рівтін: ,,Вигода доступності для бізнесу. Як спільнота активних батьків робить місто зручнішим для всіхˮ;

Влад Самойленко: ,,Ініціативи – друзі безбар’єрності. Зміни у Києві зі створення доступного середовищаˮ;

Анастасія Стрєльцова: ,,Fight for rightˮ: знати свої права та вільно ними користуватисьˮ;

Володимир Висоцький: ,,Архітектурна доступність і універсальний дизайн. Планування міст зі здоровою інфраструктурою та турботою про екологіюˮ.

Панельні дискусії й детальний аналіз проблем були надзвичайно цікавими та продуктивними. Сподіваємося, що й наші студенти в майбутньому висвітлюючи події в ЗМІ – виявлятимуть порушення прав людей з обмеженими можливостями й розумітимуть, яких змін потребує місто, щоб стати максимально доступнішим.

Детально з цим заходом можна познайомитись за посиланнями нижче:

1 день – 26.11

https://youtu.be/iuN93jQmPrQ
YouTube  (https://youtu.be/iuN93jQmPrQ)
Презентація Рейтингу найдоступніших міст України в рамках проєкту ,,Тостерˮ
Презентація Рейтингу найдоступніших міст України в рамках проєкту ,,Тостерˮ.

 2 день – 27.11

https://youtu.be/EAubqzamruo
YouTube (https://youtu.be/EAubqzamruo)
Презентація Рейтингу найдоступніших міст України в рамках проєкту ,,Тостерˮ.

За інформацією кафедри журналістики та видавничої справи

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024