Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Підвищення кваліфікації в НН ІПП

2021 рік для викладачів навчально-наукового інституту педагогіки і психології видався продуктивним щодо підвищення кваліфікації та професійної майстерності.

У 2019 році в Україні було затверджено Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, що  визначає процедуру, види, форми, обсяг, періодичність, умови підвищення кваліфікації, процедуру визнання результатів. Нова система передбачає збільшення та розширення можливостей для вдосконалення педагогічної майстерності та професійного зростання впродовж усього життя. Метою підвищення кваліфікації є професійний розвиток відповідно до державної політики в галузі освіти та забезпечення якості освіти.

Професорсько-викладацький колектив навчально-наукового інституту педагогіки і психології нашого університету постійно підвищує професійну кваліфікацію, вдосконалює педагогічну майстерність, використовуючи різні форми та методи.

У 20201 році директор НН ІПП, новообраний ректор Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» проф. Караман О. Л. пройшла підвищення кваліфікацій за освітньо-професійною програмою «Директори (заступники директорів) інститутів, декани (заступники деканів) факультетів, університетів, академій, інститутів» в Центральному інституті післядипломної освіти, ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук.

Викладачі кафедри соціальної педагогіки у 2021 р. підвищували кваліфікацію шляхом стажувань за програмою, участі у конференціях різних рівнів, семінарах, вебінарах з отриманням відповідних документів. Так, Отрощенко Н. Л. пройшла науково-педагогічне стажування «Theory and practice of scientific and pedagogical approaches in education», ISMA University of Applied Sciences обсягом 6 кредитів ECTS. Харченко Л. Г. та Сьомкіна І. С. наразі проходять стажування у Хмельницькому інституті соціальних технологій ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна».

У 2021 р. стажування у ЗВО пройшли Сьомкіна І. С., Харченко Л. Г. Викладачі підвищили свою кваліфікацію шляхом участі у семінарах та конференціях (Караман О. Л., Краснова Н. П., Отрощенко Н. Л., Степаненко В. І., Харченко С. Я., Юрків Я. І.), тренінгах (Дуванська К. О., Караман О. Л., Литвинова Н. А., Отрощенко Н. Л., Тунтуєва С. В., Харченко Л. Г., Юрків Я. І.), вебінарах (Тунтуєва С. В., Харченко Л. Г., Харченко С. Я.), займаючись на платформах масових відкритих онлайн-курсів Prometheus та EdEra (Дуванська К. О., Мальцева О. І., Юрків Я. І).

Підвищення кваліфікації залишається одним із пріоритетних завдань викладачів кафедри дошкільної та початкової освіти, оскільки це сприяє підвищенню рівня якості викладання.

У 2021 році Бадер С. О., Кравчишина О. О. пройшли міжнародне стажування на базі Ягеллонського університету (республіка Польща) за програмою  «Fundraising and organization of project activities in educational establishments: european experience» («Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід») (11.09‒18.10 2021). Варяницею Л. О. було опановано програму «Методи активізації навчального процесу: сучасні тренди» під час стажування на базі Сумського державного університету. Єпіхіна М. А. взяла участь у роботі VІ Міжнародної Грінченківської наукової онлайн-школи для докторантів, аспірантів, молодих учених та магістрантів у галузі знань 01 «Освіта / Педагогіка».

Викладачі кафедри філологічних дисциплін удосконалювали професійну майстерність з використанням різноманітних форм. Так, Пушко В. Ф. з 12.08.21 по 12.10.21 р.пройшла стажування за міжнародною програмою «Разом із Визначними Лідерами Сучасності: Цінності, Досвід, Знання, Компетентності і Технології для Формування Успішної Особистості та Трансформації Оточуючого Світу» обсягом 6  кредитів ЄКЕС (180 год.) й отримала міжнародний освітній грант від International Historical Biographical Institute (Dubai – NewYork – Rome – Jerusalem – Beijing).

З 24.04.21 до 30.05.21 Цалапова О. М., Починкова М. М. проходили міжнародне стажування «Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід» (6 кред., 180 год.).Програма розроблена фундацією «Зустріч» (Польща) спільно з кафедрою Польсько-Українських Студій Ягеллонського університету (Польща), Луганським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти (Україна) та громадською організацією «Соборність» (Україна).

З 15.01.21 по 10.03.21 р. Кизилова В. В. пройшла міжнародне стажування за програмою «INTERNATIONAL LEGAL COMMUNICATION» (law, economics, psychology, public administration) у Варшавському університеті (Польща) й отримала Європейський сертифікат у форматі 4,5 кредити ECTS (з додатком за напрямом філологія, педагогіка). Мета стажування – активізація співпраці між освітянською спільнотою України та держав-членів Європейського Союзу, визначення шляхів та напрямів формування ефективної системи комунікації в Україні з урахуванням європейського досвіду та національних пріоритетів. З 17.06 по 26.06 у Волинському національному університеті імені Лесі УкраїнкиКизилова В. В. пройшла навчання за програмою підвищення кваліфікації «Лінгвостилістика ХХІ століття: стан і перспективи» (1, 5 кредити).

Колектив кафедри педагогіки постійно працює над підвищенням професійної кваліфікації. Так, у 2021 році Бутенко Л. Л. взяла участь у Міжнародній програмі підвищення кваліфікації керівників закладів освіти, педагогічних та науково-педагогічних працівників «Разом із Визначними лідерами Сучасності: Цінності, Досвід, Знання, Компетентності і Технології для Формування Успішної Особистості та Трансформації Оточуючого Світу» (10.06.21 – 10.07.21). Ворона Л. І. пройшла Міжнародне стажування за програмою «Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід» для педагогічних та науково-педагогічних працівників (24.04.21 – 30.05.21).

Викладачі кафедри педагогіки беруть участь у вебінарах наНаціональній освітній платформі «Всеосвіта» (Бутенко Л. Л., Курліщук І. І.), освітньому порталі «На урок» (Бутенко Л.Л.). На Платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus пройшли курси Алексеева О. Р, Котєнєва І.С., Курлішук І. І., Павленко І. Г., Севаст’янова О. А., Шама І. П., Швирка В. М. Науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки у 2021 році взяли участь у циклі семінарів «Innovative approachestoensuring the quality of education, scientific research and technological processes» (Катовіце, Польща) (Курліщук І. І.,  Алексєєва О. Р.), Всеукраїнському освітньому онлайн-марафоні «Толерантна освіта – запорука здорового суспільства» (Алексєєва О. Р., Бутенко Л. Л., Севаст’янова О. А.).

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри психології у 2021 р. відбувалося шляхом використання різних форм і методів. Так, Чумак О. О. пройшла стажування (180 год.) за програмою на кафедрі практичної психології ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» з 21.12. 2020 по 21.02. 2021 р. Пашко Т. А. пройшла тренінговий курс «Рефлексія у життєдіяльності та психологічних практиках»(60 год.). Товстуха О. М. пройшла Міжнародне підвищення кваліфікації «Використання можливостей хмарних сервісів в онлайн навчанні з використанням платформ Zoom  та Moodle» (27. 09.21 – 04.10. 21 р.,  м. Люблін, Республіка Польща, 1,5 кредити ЄКТС. Пашко Т. А, Федотова Т. В., Назмієв А. О.пройшли базовий навчальний курс Десенсибілізація та переробка рухами очей (ДПРО/EMDR). (13 – 17 вересня 2021 р., 30 год., м. Слов’янськ, Україна за підтримки Foundation Trauma Treatment Todey).

У 2021 році викладачі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти  підвищували кваліфікацію шляхом роботи на платформі масових відкритих онлайн-курсів PROMETHEUS (Мухіна А. Ю., курс «Протидія та попередження булінгу в закладах освіти», 80 год.), участі у семінарах та наукових конференціях різних рівнів (Григор’єва І. О., Ужченко І. Ю., Мухіна А. Ю., Сєромаха Н. Є, Махукова Т.В., Макаренко І.В., Данчак В. А., Кукса Е.В.).

Цікавий та корисний досвід щодо організації профорієнтаційної роботи було отримано викладачами кафедр дошкільної та початкової освіти (Бадер С. О.), філологічних дисциплін (Мордовцева Н.В., Пушко В.Ф., Цалапова О.М., Правова Н.В., Рудь С.М.), спеціальної та інклюзивної освіти (Григор’єва І. О.) під час участі в міжнародному стажуванні «Models, innovations and international trends in careergui dance. Educational models and practices of working with gifted children» («Моделі, інновації та міжнародні тренди в карʼєрному зростанні. Освітні моделі та практики роботи з обдарованими дітьми»), що відбулася 01‒14 червня 2021 р. за сприянням Національного інституту освіти Білорусії (2, 5 кредити).

Варто відзначити, що колективи кафедр навчально-наукового інституту педагогіки і психології традиційно проводять науково-практичні конференції (міжнародного, всеукраїнського, регіонального рівнів), викладачі беруть участь у заходах такого типу, організованих закладами вищої освіти України й за кордоном, що сприяє їхньому професійному зростанню.

Підвищення кваліфікації ‒ це набуття працівниками нашого інституту нових, удосконалення раніше набутих компетентностей у межах професійної діяльності.

 

За інформацією навчально-наукового інституту
педагогіки і психології

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024