Засідання молодіжного Клубу східних культур
9.9.2021
8 вересня відбулося перше у новому навчальному році засідання Молодіжного Клубу східних культур.
Засідання розпочала завідувачка кафедри Наталія Федічева. Вона проінформувала першокурсників та здобувачів освіти інших курсів про історію кафедри східних мов, про її головну мету й бачення та місію кафедри. Цікавою для всіх присутніх була інформація про випускників кафедри, які успішно працюють, здебільшого перекладачами та викладачами в Україні та за її кордонами. Також, Наталія Володимирівна зазначила, вони випробовують себе в таких найрізноманітніших іпостасях як комерційний директор китайської державної авіакомпанії Air China, перекладач у посольстві КНР в Україні, координатор Хаб з розвитку організації громадянського суспільства. Деякі випускники знаходяться в кадровому резерві Міністерства закордонних справ України для подальших дипломатичних відряджень. Важливою була інформація про академічну мобільність.
Наталія Федічева розповіла майбутнім сходознавцям про можливість навчатися, стажуватися чи проводити наукову діяльність в інших закладах вищої освіти або наукових установах на території України чи поза її межами, надала корисні посилання. Також вона зазначила, що академічна мобільність викладачів та студентів є однією із важливих умов у контексті підвищення якості вищої освіти, тому що студент, який має змогу стажуватися в іншому закладі або брати участь у міжнародній літній або зимовій школі стає реальним суб’єктом реалізації освітньої політики. Зупинилася вона й на питанні дотримання академічної доброчесності й повідомила про майстер-клас, який найближчим часом буде проведено з цього питання. Надалі викладачі східних мов Олександр Подмарьов, Овчаренко О.А., Олександра Борзова, Олена Козуб ознайомили студентів з планом засідань Молодіжного клубу східних культур та повідомили, що на засідання й надалі будуть запрошуватися представники інших культур, викладачі, науковці, випускники факультету різних років, а також перекладачі, письменники, журналісти. Нагадали викладачі й про театральний фестиваль ,,Чарівні фарбиˮ, в програмі якого – культурологічні гуморески, вистави східними мовами з використанням національних костюмів, музичного супроводження, танців і пісень.
Наприкінці засідання слово було надане гостю, науковцю із КНР Лі Вей Хуа. Вона навела деякі цікаві факти про культуру КНР та повідомила, що прийматиме активну участь у засіданні Клубу у жовтні. Це засідання буде присвячене головному державному святу Китаю – Дню проголошення Китайської Народної Республіки.
Кафедра східних мов ФІМ