Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Тренінгова сесія «Ґендер – це цікаво!»

У НН ІІМВСПН  відбувається реалізація заходу, який  відбувся у рамках проєкту «Мережа амбасадорів гендерної рівності».

Проєкт реалізовується ГО СУЦПЖ Майстерня щастя, в рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» та впроваджується організацією Pact Ukraine за підтримки Уряду Канади @Embassy of Canada in Ukraine.

Ми всі дедалі частіше чуємо і використовуємо слово «ґендер». Часто думають, що це поняття, яке торкається виключно захисту прав жінок. Проте це не так. В нашій країні прийнято Закон про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Отже, ґендер – це те, що стосується нас всіх, бо всі ми є людьми і, як все живе в природі, поділяємося на дві статі. Чим же ґендер відрізняється від статі? Чому вважається, що поняття «ґендер» є ключовим у поступі будь-якої країни до демократії і щасливого, заможного життя? Саме над цим ми роздумували і саме це аналізували 30 липня на тренінговій сесії «Ґендер – це цікаво!».  У заході взяли участь хлопці та дівчата з невеликих містечок, від 12 до 20 років.

Під час заходу учасники обговорили спільні позиції дівчат та хлопців, які залежать від різних факторів; визначили гендерні погляди; виконали завдання про традиційні уявлення щодо чоловіка та жінки; дискутували над такими питаннями: «Домашнє господарство – справа жінки, а не чоловіка», «Кар’єра заважає жінці бути хорошою дружиною та матір’ю?», «Чоловік мусить бути главою сім’ї та контролювати сімейне життя» та інше.

Жваво відбулося обговорення сучасних ґендерних уявлень про ролі чоловіка і жінки. Учасники дали й зворотній зв’язок про «темні плями» минулого і звідки взялися ті чи інші упередження про ґендер та пріоритети чоловіка та жінки. Найнепередбачуванішим була творча презентація-малюнок чоловіка та жінки через 100 років. На питання «В якому б суспільстві ви хотіли жити?»  більшість присутніх відповіли, що там, де є вибір чим займатися, який одяг носити та ким бути. Тобто в суспільстві, де відсутня ґендерна дискримінація чоловіків та жінок!

Наприкінці зустрічі присутні підсумували, що ґендер залежить не від того, ким ви народилися – дівчиною чи хлопцем, а від того, в який час та в якій країні. Те, що здавалося дивним і неможливим 100 років тому, стає звичайним і правильним сьогодні. Ми не вибираємо в який час нам народжуватися, проте ми можемо змінювати свою поведінку, яка в будь який час має базуватися на повазі до прав людини, до рівності людей, на захисті від гендерної дискримінації та насильства!

 

За інформацією НН ІІМВСПН

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024