Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

III Український форум міжнародної освіти

ЛНУ імені Тараса Шевченка в особі в.о. професорки кафедри романо-германської філології Ірини Мигович взяв участь у III Українському форумі міжнародної освіти.

Форум проводився 22-23 квітня 2021 року, зокрема, на виконання Указу Президента України № 210/2020 “Про вдосконалення вищої освіти в Україні”. Захід внесено до «Плану заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів до 2025 року», адже він збирає на одному майданчику ключових галузевих експертів з метою розширення освітніх можливостей України для іноземних громадян. Організаторами Форуму стали Український державний центр міжнародної освіти, Міністерство освіти і науки України, EducationUSA, Національний Erasmus+ офіс в Україні.

Тематика Форуму була зорієнтована на висвітлення широкого кола питань щодо міжнародної та міжкультурної освіти, таких як: сучасні тренди щодо інтернаціоналізації вищої освіти; організація набору і навчання іноземних студентів в Україні; розвиток співробітництва у сфері міжнародної освіти; маркетинг у вищій освіті; організація роботи виїзних приймальних комісій; дистанційний вступ і навчання іноземних громадян; новації освітнього законодавства щодо навчання іноземних громадян; найкращі світові та європейські практики інтернаціоналізації вищої освіти; розвиток глобальної платформи Амбасадорів України у світі на основі мережі випускників українських ЗВО та ін.

Учасники Форуму отримали можливість обмінятися досвідом з провідними українськими та іноземними топ-менеджерами у сфері вищої освіти, дипломатами, науковцями, експертами та фахівцями з інтернаціоналізації вищої освіти. Так, пан Артур Селецький,  заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, наголосив на важливості подібних заходів, які сприяють популяризації освітніх можливостей України, розповів про особливості запровадження єдиної міжвідомчої електронної платформи щодо набору іноземних студентів до закладів вищої освіти України та представив її оновлений інтерфейс. Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні пан Джоел Ліон розповів про  ізраїльсько-українські відносини у сфері освіти, відзначив роботу Українського державного центру міжнародної освіти у їх розбудові та позитивні враження ізраїльських студентів від навчання в Україні. Пані Олена Шаповалова, директорка УДЦМО, презентувала статистику навчання іноземних студентів, розповіла про результати маркетингового дослідження привабливості української вищої освіти для іноземних громадян та заходи, які пропонується вжити, зважаючи на його результати. Крім того, учасники дізналися про результати візиту української делегації освітян на чолі з Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом до Республіки Таджикистан, законодавчі зміни у сфері вищої освіти, організаційні питання навчання іноземних студентів та ін. У другій частині заходу була проведена панельна дискусія “Інтернаціоналізація вищої освіти: американський досвід та найкращі практики”. Серед спікерів панелі привернув увагу виступ пана Джона Гудзіка, визнаного експерта у галузі міжнародної освіти. Він представив сучасні тренди в інтернаціоналізації вищої освіти, наголосив на важливості розвитку інтернаціоналізації в кожному університеті світу, продемонстрував приклади успішних кейсів щодо інтернаціоналізації.

Другий день Форуму було розпочато майстер-класом “Міжнародна освіта: дипломатичний протокол, комунікація та пошук партнерів”, в рамах якого учасники отримали можливість прослухали доповіді про освітню дипломатію та промоцію українських ЗВО від пана Бориса Базилевського, українського дипломата, Надзвичайного і Повноважного Посла України, а також про міжкультурну комунікацію в міжнародній освіті від пані Ольги Наконечної, професійної консультантки з етикету та протоколу, засновниці освітнього центру «Школа ділової етики та етикету». Актуальність представлених на майстер-класі тем була обумовлена тим, що відповідно до статистичних даних на сьогодні в Україні навчається понад 80 тис. іноземних студентів зі 158 країн світу. Відповідно, знання типів культур, національних особливостей і традицій є важливим елементом міжнародної ввічливості та інструментом для ефективної взаємодії в мультикультурному середовищі.

За підсумками роботи Форуму за участі всіх учасників було прийнято спільну Резолюцію щодо подальшої інтернаціоналізації сфери вищої освіти України та залучення до процесу всіх зацікавлених закладів вищої освіти.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024