Реалізація проєкту

НН ІІМВСПН бере участь в реалізації проєкту зі створення і організації ,,Школи волонтерів для роботи з дітьми, що перебувають в конфлікті з законом”.

Останнім часом у суспільстві багато говорять про волонтерство. І, звичайно, пов’язують цю діяльність з благодійністю та філантропією. Але насправді, волонтерська діяльність значно ширше за розуміння милосердя, бо вона надає більше можливостей тим, хто її здійснює. Хто ж такі волонтери? Волонтери – це ті, хто за власним бажанням безкоштовно виконують корисну роботу або надають послуги, щоб допомогти іншим. При цьому волонтерська діяльність розширює коло знайомих, поглиблює професійні знання, набуває впевненості в собі. Роль волонтерів є надзвичайно важливою в багатьох організаціях. Особливо, коли функції волонтерської роботи тісно пов’язані з майбутньою спеціальністю.

У навчально-науковому інституті історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук на кафедрі ,,Соціальна робота” наразі відбувається реалізація проєкту за підтримки ПРООН та Всеукраїнського громадського центру ,,Волонтер” зі створення і організації ,,Школи волонтерів для роботи з дітьми, що перебувають в конфлікті з законом”. Відібрані студенти зможуть набути знання з особливостей комунікації і вирішення конфліктів шляхом безконфліктного спілкування, навички працевлаштування, арт-терапевтичні методи роботи з дітьми, що перебувають в конфлікті з законом, за методикою ,,рівний – рівному”.

Проблема дітей, що перебувають в конфлікті з законом, є дуже актуальною, більшість з них через несталість служб превенції та обмеженість в профілактичних діях і в ресурсах, поповнюють ряди злочинців і  продовжують скоювати злочини. Тому актуальною є профілактика скоєння проступків, створення довірливої комунікації і залучення їх до участі у виховних заходах та соціально-корисній діяльності. Волонтери по закінченню ,,Школи” проведуть щонайменше 3 профілактичні тренінги-заняття, в тому числі, з арт-терапевтичної роботи, для  дітей, що перебувають в конфлікті з законом.

Партнерами проєкту є Старобільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді й філія Державної установи ,,Центр пробації” в Луганській області.

На разі йде онлайн навчання волонтерів з залученням експертів та оголошення паралельно конкурс на назву волонтерського загону та створення емблеми волонтерського загону.

Ще одна мета проєкту, мабуть, найголовніша, це сприяння розповсюдженню волонтерської діяльності, актуалізація уваги до проблеми дітей, які схильні до правопорушень, та укріплення в суспільстві загальнолюдських цінносте – толерантного ставлення, розуміння кожного без упереджень (хибних, негативних думок), уникати будь-якої дискримінації, повага до честі і гідності людини.

Навчально-науковий інститут історії,
міжнародних відносин і соціально-політичних наук