Візит почесних гостей

До ЛНУ імені Тараса Шевченка з офіційним візитом завітали представники Тунісу та Громадської організації ,,Українська ініціатива”.

19 грудня 2020 року до ДЗ ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” за ініціативи навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму з офіційним візитом завітали представники Тунісу та Громадської організації ,,Українська ініціатива”. До складу делегації ввійшли – голова діаспори Тунісу в Україні, офіційний представник Тунісу у місті Одеса, консультант голови торгово-промислової палати України – Тарек Аль-Аув; голова правління ГО ,,Українська ініціатива” – Юрій Косенко; керівник осередку ГО ,,Українська ініціатива” в Луганській області – Олег Якубов.

З боку університету гостей приймали ректор університету Сергій Савченко та директор НН ІТОТТ Віктор Дрель.

Під час зустрічі оговорювалось питання запрошення до університету на навчання абітурієнтів з Тунісу, можливості та умов проходження студентами університету стажування в навчальних закладах Тунісу, підприємствах торгівлі та туристичного бізнесу (готелі, туристичні фірми та ін.)

По завершенню зустрічі з ректором університету, викладач кафедри туризму, готельної і ресторанної справи Яна Мороз провела для почесних гостей екскурсію по навчальному закладу. Увазі візитерів було представлено сучасні кабінети-лабораторії з підготовки фахівців різного профілю, музеї, інформаційно-ресурсний цент ,,Window on America”. Окрему зацікавленість у Голови діаспори Тунісу викликали гуртожитки. Тарек Аль-Аув залишився задоволеним від побаченого та відзначив, що університет має всі необхідні умови для якісного навчання іноземних студентів.

Окремим знаковим заходом офіційного візиту стало урочисте відкриття меморіальної дошки  поету, філософу, політику, громадському діячу та духовному батькові Пакистану – Махаммаду Ікбалу.  Під час урочистого відкриття пам’ятного знаку, голова правління ГО ,,Українська ініціатива” Юрій Косенко висловив сподівання на довгу та плідну співпрацю в питаннях освіти, науки та культури між університетом та представниками Тунісу й Пакистану в Україні.

Завершилось відвідання навчального закладу зустріччю шанованих гостей з науковцями університету. Людмила Сєногонова, к.т.н., доцент, завідувач кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів презентувала наукову розробку ,,Продукти для спеціального дієтичного споживання (для спортсменів)” та представила зразки продукції – цукерки ,,Енергія імпульсу”, ,,Таємниця сили”, ,,Тріумф”, які виступають у вигляді спеціального збалансованого харчового продукту для спортсменів, що у своєму складі містить речовини енергетичної, антиоксидантної, біостимулюючої та адаптогенної дії.

Доцент кафедри технологій виробництва та професійної освіти, к.т.н., Дмитро Крамаренко виступив з доповіддю на тему ,,Перспективні шляхи створення продуктів лікувально-профілактичного призначення з використанням похідних гідробіонтів”. По завершенні виступу, гості змогли ознайомитись з результатом наукового дослідження – борошняними виробами виготовленими з використанням гідролізату з молюсків. За словами доповідача, такий вид продукту вирішує завдання регуляції харчового раціону та організації профілактичного харчування щодо ,,екологічно обумовлених”, професійних і неінфекційних захворювань.

Членів делегації на чолі з Тарек Аль-Аув зацікавили презентовані наукові доробки, було висловлено побажання більш детально ознайомитись з науковими досягненнями та розглянути в перспективі застосування їх в харчовій промисловості Тунісу та Пакистану.

За результатами зустрічі сторони домовились о розробці та підписанні   меморандуму про співпрацю з широкого спектру напрямів співробітництва.

Навчально-науковий інститут торгівлі,

обслуговуючих технологій та туризму