Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Запали свічку пам’яті

Навчально-науковий інститут культури та мистецтв вшанував пам’ять загиблих у часи Голодомору-геноциду.

27 листопада в навчально-науковому інституті культури і мистецтв були проведені дистанційні кураторські години, присвячені вшануванню памʼяті мільйонів наших співвітчизників, що стали жертвами Голодомору-геноциду в Україні.

Студентам і магістрантам спеціальностей ,,Аудіовізуальне мистецтво та виробництво” та ,,Культурологія” (куратор – Альона Терещенко) було запропоновано ознайомитись із історією Голодомору 1932-1933 років за допомогою підготовленої презентації та інформації з сайту Музею Голодомору.

У цьому році команда медіапроєкту Ukraїner та Національного Музею Голодомору-геноциду досліджувала різні регіони України в пошуках свідків геноциду українського народу. Деякі відео цього проєкту були переглянуті під час кураторської години. У відео спростовувалися міфи про Голодомор, йшлося про те, як він впливає на Україну сьогодні, розповідалися особисті історії очевидців.

Вшановуючи пам’ять мільйонів наших співвітчизників, що стали жертвами Голодомору 1932-1933 років, студенти спеціальностей ,,Музичне мистецтво” та ,,Середня освіта (Музичне мистецтво)” (куратор – Тетяна Острецова) переглянули документальну стрічку ,,Закляття безпамʼятства. Голодомор на Луганщині”. До фільму увійшли відео-свідчення про голодомор та спогади очевидців багатьох районів Луганщини. Стрічка є своєрідним підсумком копіткої багаторічної дослідницької роботи над проблематикою Голодомору 30-х років, збирання та аналізу широкого кола матеріалів, у тому числі, документів Галузевого державного архіву Служби безпеки України.

Куратори спеціальності ,,Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація” (Тетяна Поліщук, Артур Ароян, Дмитро Коршунов, Олексій Соболевський) запропонували студентам і магістрантам перегляд відео-хронік із часів Голодомору та мультиплікаційний фільм ,,Голодний дух”, головна ідея якого ,,донести до глядача думку, що ми повинні пам’ятати ту страшну сторінку нашої історії, пам’ятати людей, які трагічно загинули, і не допустити такого знову”.

Також викладачі й студенти долучилися до акції ,,Запали свічку пам’яті”, залишивши на своєму підвіконні свічку на знак скорботи й памʼяті про мільйони замучених голодом українців.

За інформацією навчально-наукового інституту культури та мистецтв

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024