Діджитал-діалог з НАПН України
17.10.2020
13 жовтня між НАПН України та ЛНУ імені Тараса Шевченка відбувся Діджитал-діалог «Мирні обрії освіти», присвячений Дню захисника України.
Ініціаторами онлайн-зустрічі стали Василь Кремень – Президент НАПН України, доктор філософських наук, професор, дійсний член НАПН України; Віталій Курило – голова вченої ради університету, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України. Організаторами – з боку ЛНУ імені Тараса Шевченка – навчально-науковий інститут педагогіки і психології: Сергій Савченко, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України; Олена Караман – доктор педагогічних наук, професор, директор Науково-дослідного центру з проблем соціальної педагогіки та соціальної роботи НАПН України; з боку НАПН України – Микола Кириченко – ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор філософії, професор, член-кореспондент НАПН України; Тамара Сорочан – директор Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО УМО, доктор педагогічних наук, професор, яка виступила модератором Діалогу від НАПН України.
Проте основними учасниками зустрічі стали студенти-військовослужбовці навчально-наукового інституту педагогіки і психології, які з 2014 року захищають територіальну цілісність і незалежність нашої України!
Модератор Діалогу від ЛНУ, Олена Караман, повідомила, що наразі в університеті здобувають або здобули освіту 1600 учасників бойових дій, представники різних родів військ. І це переважно мешканці Західної України – міст Львова, Тернополя, Хмельницького та ін. І що захисників з усієї України обʼєднали спільна мета – Перемога, державний прапор та свята Українська земля.
Студенти винесли державний прапор, повністю посічений осколками боєприпасів, що висить на стіні в кабінеті ректора. З цим прапором у 2014 році восьмидесята аеромобільна бригада захищала Луганський аеропорт. Волонтери, ризикуючи життям, вивезли його з окупованого Луганська і передали колективу нашого університету. Луганського летовища давно немає, його знищили вщент. Там загинули сотні наших бійців. А цей синьо-жовтий стяг, як святиня завжди з нами, надає сили ніколи не здаватися і не падати духом.
Під час Діджитал-діалог «Мирні обрії освіти» науковці обговорили низку питань:
- Освіта для миру – напрям наукових досліджень і освітньої практики, започаткований НАПН України.
- Можливості формальної і неформальної освіти для відкриття нових обріїв мирного життя.
- Сучасні технології формальної і неформальної освіти.
- Особливості організації освітнього процесу для військовослужбовців в умовах формальної і неформальної освіти.
Пролунали виступи: Василя Кременя – Президента НАПН України, Віталія Курила – голови вченої ради ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», Миколи Кириченка – ректора ДЗВО «Університет менеджменту освіти», Сергія Савченка – ректора ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», командира та заступника командира загону (від військовослужбовців), Петра Сауха – академіка-секретаря Відділення вищої освіти НАПН України, Світлани Сисоєвої – академіка-секретаря Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, Олега Спіріна – проректора ДЗВО «Університет менеджменту освіти», Віктора Олійника – радника ректора ДЗВО «Університет менеджменту освіти», Тамари Сорочан – директора Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО УМО, Анатолія Данильєва – проректора Луганського ОІППО, Наталії Пінчук – доцента кафедри психології управління ЦІПО ДЗВО УМО, Олени Караман – директора НН ІПП, директора НДЦ з проблем соціальної педагогіки та соціальної роботи НАПН України та ін.
Центральною від університету та НАПН України стала доповідь Віталія Курила, який відзначив основну ідею взаємодії ЛНУ, НАПН та студентів-військовослужбовців ЛНУ – поєднання формальної та неформальної освіти для підготовки високоосвічених й конкурентоспроможних фахівців з числа учасників бойових дій. Віталій Курило відзначив, що освіта впродовж життя, підвищення кваліфікації фахівців усіх галузей, у тому числі і військової, стає необхідною умовою для атестації та карʼєрного зростання особистості. Саме тому зарахування військовослужбовців на курси підвищення кваліфікації в Українському відкритому університеті післядипломної освіти, де вони додатково зможуть отримати неформальну освіту та підвищити кваліфікацію у віртуальному просторі без відриву від виконання військової служби, є запорукою їх професійного зростання та впевненості в завтрашньому дні.
Сергій Савченко розповів про особливості організації освітнього процесу зі студентами-військовослужбовцями в ЛНУ імені Тараса Шевченка:
- щорічне порушення клопотання перед МОН України про виділення адресних бюджетних місць;
- організація гнучкого освітнього процесу на основі індивідуального підходу та супроводу студента від моменту вступу до випуску;
- надання волонтерської допомоги військовослужбовцям, сімʼям загиблих і пораненим шляхом збору коштів на операції, протези, подарунки дітям загиблих до державних свят;
- психологічний супровід студентів на базі Центру психологічного відновлення та адаптації та ін.
Сергій Савченко подякував НАПН України за те, що вони долучилися до роботи з нашими студентами-військовослужбовцями й розширили можливість отримання ними освітніх послуг. Завдяки створеному Українському відкритому університету післядипломної освіти наші студенти, крім формальної, тепер мають змогу отримувати й неформальну освіту, безперервно підвищувати кваліфікацію для професійного й особистісного зростання.
Першими слухачами Українського відкритого університету післядипломної освіти на безоплатній основі стали 20 найкращих студентів з керівного складу Збройних Сил України. Серед них 2 вдови, дружини загиблих героїв.
Учасники Діджитал-діалогу дійшли висновку, що формальна університетська освіта в поєднанні з неформальною освітою в НАПН України стане підставою для формування високоосвіченої еліти з числа кращих синів України, які довели свою відданість Батьківщині, завоювали довіру українського народу та зможуть після перемоги збудувати нову Україну.
Завершилася Діджитал-діалог врученням студентам-військовослужбовцям квітів і короваю від НАПНУ та ЛНУ, а також невідʼємним гаслом – СЛАВА УКРАЇНІ!
Дорогі наші захисники! Колективи НАПНУ та ЛНУ бажають усім здоровʼя, незламного духу, сміливих ідей, психологічної стійкості при виконанні надскладних завдань, успіхів у професійній діяльності, злагоди у сімʼях! А всім нам – ПЕРЕМОГИ!
За інформацією навчально-наукового інституту педагогіки і психології