Виставка ,,Ми в історії” НН ІІМВСПН

7 вересня відбулося урочисте відкриття виставки ,,Ми в історії” навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук.

У приміщенні Наукової бібліотеки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося урочисте відкриття виставки, в якій висвітлювалися головні науково-освітні та соціально-виховні досягнення НН ІІМВСПН. Захід став одним із моментів відзначення 100-річного ювілею нашого університету, яке триватиме протягом поточного навчального року.

В експозиції представлені фотографічні матеріали та артефакти, які відображають чотири провідні напрями діяльності ,,істфаку”: наукову, освітню, соціально-гуманітарну та археологічну. Серед матеріалів є, зокрема, фотографії, на яких відображаються найбільш значущі заходи інституту, виступи студентів та викладачів на сцені; археологічні знахідки; прапори Ольвійського археологічного загону, виборений у 2019 році; Кубок студентської ,,Ліги сміху”. Відкрили виставку випускники ,,істфаку” – ректор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор педагогічних наук Сергій Савченко та директор НН ІІМВСПН Антон Бадер. У своїх промовах вони відзначили важливість збереження легендарних традицій ,,істфаку”, актуальність їх популяризації серед наступних поколінь студентів-істориків.

Короткий екскурс у історію НН ІІМВСПН провів доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України Олександр Набока, який вийшов до глядачів у образі ,,батька” історичної науки, давньогрецького вченого Геродота. За словами доповідача, його незвична та ефектна поява є даниною одній з найславетніших традицій ,,істфаку” – ,,Посвяти” першокурсників у ,,істориків”, яку багато років зі святкової сцени проводив Геродот. Олександр Вікторович зазначив, що попри складні часи, ,,істфаку” в повній мірі вдалося відновити славетні традиції в різних сферах.

Навчально-науковий інститут історії, міжнародних відносин
та соціально-політичних наук