Вступні іспити в аспірантуру

У ЛНУ імені Тараса Шевченка розпочалися вступні іспити в аспірантуру.

Аспірантура – це важливий крок в справжнє наукове життя. Починаючи з 1965 року, наш університет готує висококваліфікованих спеціалістів, які розвивають науково-дослідну сферу не тільки України, а й за її межами.

Уже 55-й раз поспіль наш заклад вищої освіти набирає студентів до аспірантури. Для здобуття наукового ступеня доктора філософії на очну (денна, вечірня) та заочну форми навчання мали право подавати документи ті особи, які вже здобули ступінь магістра або освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста. Цього року за кошти державного замовлення мають можливість навчатися 11 осіб (5 місць – денна форма навчання, 6 місць – вечірня). Уже подано документи від осіб, які проживають не тільки в Луганській області, а й  у Полтаві та Львові.

На сьогоднішній день в аспірантурі діє 13 спеціальностей: 011 Освітні, педагогічні науки; 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями); 025 Музичне мистецтво; 032 Історія та археологія; 035 Філологія; 051 Економіка; 052 Політологія; 054 Соціологія; 073 Менеджмент; 111 Математика; 201 Агрономія; 231 Соціальна робота; 281 Публічне управління та адміністрування.

Сьогодні, 03 вересня 2020 року, проведено перший вступний іспит з філософії. На початку з вітальним словом до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Леонід Ваховський.  Екзаменатор іспиту, кандидат філософських наук, доцент Юлія Нужна розповіла вступникам організаційні моменти складання іспитів. Майже дві години майбутні здобувачі відповідали на 100 тестових завдань.

Завтра, 04 вересня 2020 року, відбудеться іспит з іноземної мови, а у суботу – іспит із спеціальності.

Вітаємо здобувачів із одним з найважливіших кроків у їхньому житті та бажаємо їм успіхів при складанні вступних іспитів та удачі при написанні дисертації.

Вікторія Калініна,

прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка