Майбутня зірка легкої атлетики

НН ІФВС продовжує наповнювати рубрику ,,Відомі спортсмени навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту”.

Продовжуємо рубрику ,,Відомі спортсмени навчально – наукового інституту фізичного виховання і спорту”,  яка присвячена 100-річному ювілею ДЗ  ,,Луганський національний  університет імені Тараса Шевченка”.

У розділі ,,Ретро – спорт”  слід відзначити, що починаючи з 1964 року, і по теперішній час наші студенти і  випускники  брали участь у Олімпійських іграх і завойовували медалі різного ґатунку. Але була перерва, коли у 1984 році СРСР бойкотувала Олімпійські ігри у Лос -Анджелесі. Приводом для бойкоту була відмова уряду США надати СРСР та іншим соціалістичним країнам спеціальні гарантії безпеки.

Про проведення серії міжнародних змагань ,,Дружба – 84” було оголошено 24 травня 1984 року під гаслом ,,Спорт – дружба – мир”.  Офіційне відкриття змагань відбулося 18 серпня у Москві на великій спортивній арені центрального стадіону імені В. І. Леніна (Лужники). Проводились вони з усіх Олімпійських видів спорту, крім футболу, а також у трьох неолімпійських видах – боротьби самбо, настільного тенісу та тенісу.

У легкій атлетиці в програму  ,,Дружба – 84” крім змагань у Москві та Празі (Чехословакія) були включені традиційні змагання ,,Олімпійський день” у НДР.

На цих змаганнях студентка факультету фізичного виховання Луганського педагогічного інституту  ім. Т. Г. Шевченка Ольга Владикіна (Бризгіна) завоювала  бронзову медаль на дистанції 400 м. та золоту медаль у естафеті 4х400 м.

Це одні з перших медалей на міжнародній арені нашої студентки. За наступні Олімпійські медалі нашої спортсменки ми розкажемо в наступних рубриках.

Навчально-науковий інститут

фізичного виховання і спорту