Міжнародна конференція і воркшоп

Викладачі кафедри педагогіки долучилися до роботи дводенної міжнародної науково-методичної конференції і воркшопу.

29-30 травня на базі Сумського державного університету була проведена онлайн-конференція «Ціннісно-орієнтований підхід в освіті і виклики євроінтеграції», у якій разом з фахівцями  провідних закладів освіти України та зарубіжжя взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки НН ІПП. Захід був організований у рамках проєкту Модуль Жана Моне «Впровадження в Україні цінностей Європейського Союзу». І був присвячений обговоренню ціннісно-орієнтованих підходів в освіті у контексті євроінтеграційних процесів.

Під час конференції було проведено воркшоп «Інноваційні методики розвитку компетентностей та ціннісних орієнтації здобувачів середньої і вищої освіти» та організовано роботу таких панелей:

• Панель 1. Аксіологічний вимір Європейського освітнього простору.
  • Панель 2. Роль освіти у формуванні ціннісних основ солідаризації розділених суспільств.
  • Панель 3. Цінності ЄС: історичний, правовий, політичний та педагогічний контексти.
  • Панель 4. Порядок денний сталого розвитку на період до 2030 року: впровадження цілей сталого розвитку в освітній процес в Україні та світі.

За результатами роботи конференції буде видано збірник наукових праць.

Крім того, за період карантину викладачі кафедри педагогіки взяли участь у 11 конференціях (8 з них – міжнародні) з відповідною публікацією матеріалів:

• VII міжнародна науково-практична конференція “Topical issues of the development of modern science” (11-13 березня 2020 року, м. Софія, Болгарія);
  • II міжнародна науково-практична конференція “Інноваційні програми і проекти в психології, педагогіці, освіті” (13-14 березня 2020 року, м. Одеса, Україна);
  • міжнародна наукова конференція “Modern global trends in the development of  innovative scientific researches” (20 березня 2020 року, м. Рига, Латвія);
  • міжнародна науково-практична конференція “Пріоритети розвитку педагогічних та психологічних наук у ХХІ столітті” (20-21 березня 2020 року, м. Одеса, Україна);
  • міжнародна інтернет-конференція “Organization and management in the services sphere” (8 травня 2020 року, м. Ополе, Польща);
  • Х міжнародна науково-практична конференція “Scientific achievements of modern society” (27-29 травня 2020 року, м. Ліверпуль, Великобританія);
  • міжнародна наукова конференція “Наукові досягнення, відкриття та шляхи розвитку педагогічної науки” (29-30 травня 2020 року, м. Запоріжжя, Україна);
  • міжнародна онлайн-конференція “Topical Issues of Society Development in the Turbulence Conditions” (30 травня 2020 року, м. Братислава, Словаччина).

А також Всеукраїнській науково-практичній конференції “Підготовка фахівців дошкільної та початкової освіти в умовах освітніх інновацій” (7 квітня 2020 року, м. Старобільськ) та інтернет-конференціях “Мислення логічне, креативне, критичне” (11 квітня  2020 року)  та “Ефективна взаємодія в освіті: інструменти та прийоми”  (15 травня 2020 року), платформою для проведення яких став освітній портал «На УРОК».

За цей період підготовлено розділи до двох колективних монографії, що будуть видані європейськими видавництвами мовами  країн Євросоюзу та  2 наукові публікації у виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України.

За матеріалами кафедри педагогіки НН ІПП