Вибухова подача чемпіона!

Навчально-науковий інститут фізичного виховання і спорту пишається своїм випускником Володимиром Бєляєвим.

Продовжуючи рубрику ,,Відомі спортсмени навчально-наукового інституту фізичного виховання і спортуˮ у розділі ,,Спорт-Ретроˮ хочеться розповісти про другого олімпійського чемпіона Луганщини Володимира Бєляєва, який у складі збірної команди СРСР з волейболу завоював ,,золотоˮ XIX Олімпіади у Мехіко в 1968 році.

Володимира Івановича можна вважати унікальним спортсменом, адже, прийшовши до волейбольної секції в 10 класі (до цього він займався футболом, легкою атлетикою (спеціалізувався на метаннях), класичною боротьбою і баскетболом), він за три роки виконав норматив ,,Майстра спорту СРСРˮ, а за шість років здобув золоту олімпійську медаль. Випускник факультету фізичного виховання (1969 р.) (тепер навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту) Луганського Державного педагогічного інституту ім. Т. Г. Шевченка (тепер Державний заклад ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ).

Володимир Бєляєв виступав за команду ,,Авангардˮ / ,,Зіркаˮ (Луганськ / Ворошиловград), володів  надпотужним прямим нападаючим ударом, найчастіше атакував із зони ,,4ˮ, так само результативно проводив атаки із задньої лінії, чудово грав у захисті. У складі збірної команди УРСР був  Чемпіоном  СРСР і переможцем Спартакіади народів СРСР 1967 року. Срібний призер Всесоюзної першості 1972 року та  переможець Кубка володарів кубків ЄКВ 1973 року.

У складі збірної команди СРСР був чемпіон Європи 1967 р., олімпійський чемпіон 1968 р., Заслужений майстер спорту СРСР 1968 р.

Завершив ігрову кар’єру в травні 1972 року. Надалі Володимир Іванович працював тренером-викладачем. У 1978 році волейбольна команда ,,Іскраˮ (Ворошиловград), яку тренував В.І. Беляєв, завоювала  срібні медалі Чемпіонату СРСР.

У пізніші роки працював учителем фізичної культури у 26-й школі м. Луганськ і заступником голови обласного фізкультурно-спортивного товариства ,,Колосˮ. Останні роки Володимир Бєляєв активно бере участь у роботі Луганського обласного відділення НОК України: проводить Олімпійські уроки в школах, зустрічається з молоддю, пропагує здоровий спосіб життя, фізичну культуру і спорт.

Навчально-науковий інститут фізичного виховання і спорту