Міжнародний День вишиванки!

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка відзначив Міжнародний День вишиванки!

Вишиванка – це самобутній символ української ідентичності, національна реліквія, яка ввібрала в себе історію, міфологію та культуру. Саме в ній відображені усі почуття та емоції людей, адже кожна деталь в ній не випадкова. Кольори та малюнки підбиралися згідно до сенсу, який майстриня хотіла вкласти в своє творіння. Завдяки відданості нашої нації культурним надбанням, ми сьогодні можемо милуватися таким дивовижним вбранням.

День Вишиванки – це народне свято, яке покликане об’єднати націю, відродити культуру й зберегти споконвічні традиції.

У зв’язку з пандемією Covid-19 святкування в рідній Альма-матер проводилось в режимі онлайн. Центром культури та дозвілля було організовано загальноуніверситетський челендж ,,Українська пісня у вишиванціˮ. Охочих заспівати улюблену українську пісню чи продекламувати вірш виявилося дуже багато. Представники майже всіх структурних підрозділів та випускники минулих років активно виставляли відео в соціальні мережі. Українське слово дивовижно поєднувалось з акторськими здібностями учасників. Окремо хочеться відмітити, що наймолодшим учасником цього челенджу став трирічний Владик, син керівника вальної студії ЦКД, викладача НН ІКМ Тетяни Коноваленко.

Для нашого університету вже стало доброю традицією у цей день дарувати вишиванки новонародженим у нашому місті. Зважаючи на карантинні обмеження, співробітники Альма-матер не змогли навідатися до пологового будинку, проте подарували першу в житті вишиванку Діанці – доньці керівника вокальної студії ЦКД, викладача НН ІКМ Тетяни Коноваленко.

Сьогодні було підведено підсумки  і загальноуніверситетського  конкурсу фотографій ,,Моя родина у вишиванціˮ. Яскраві, колоритні фотографії зачарували членів журі, тому обрати переможців було досить складно. Так, за результатами підведення підсумків І місце посів колектив навчально-наукового інституту економіки та бізнесу. ІІ місце поділили фотографія донечки Катерини Добродій – Аннусі, лаборанта кафедри політології та правознавства НН ІІМВСПН та фотографія Тетяни Кобиляцької і Марини Тука, лаборанти кафедри дизайну НН ІТОТТ. ІІІ місце за Ольгою Осипченко, випускницею ФУФСК та Євгенією Клевцевич, студенткою 1 курсу спеціальності ,,Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)ˮ ФПН.

Переможців конкурсу було нагороджено подарунками, які надала первинна профспілкова організація. Фотографії учасників конкурсу можна переглянути на офіційному сайті університету у розділі ,,Творчий прожекторˮ

Навчально-науковим інститутом педагогіки та психології було організовано загальноуніверситетську фотовиставку ,,Веселкою сплелися кольориˮ. За результатами конкурсу І місце в номінації ,,Серія національних виробівˮ посіла студентка НН ІЕБ Юлія Мележик. ІІ місце розділили Юлія Свистула та Лілія Ярмакова, студентки НН ІПП. ІІІ місце за Юлією Індач, магістранткою НН ІТОТТ та Ольгою Мартиненко, студенткою НН ІПП.

Отже, незважаючи на карантин, свято рідна Альма-матер зробила яскравим та грандіозним. Уся велика шевченківська родина об’єдналася не тільки своїм колом, а й з усіма українцями світу.

Шануйте народні традиції та бережіть любов до українського слова, народу, землі, берегині-вишиванки!

Вікторія Калініна,

прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка