День вишиванки в НН ІКМ

Студентсько-викладацький колектив навчально-наукового інституту культури та мистецтв відзначає Міжнародний День вишиванки.

Студенти та викладачі НН ІКМ відзначають День вишиванки – молоде, але красиве свято, покликане символічно єднати українців. Як не дивно, карантин створив нові можливості, забравши звичний формат святкування. Студенти не тільки підготувалися самі, але й взяли участь у активностях, запропонованих іншими підрозділами університету. Студентка 2 курсу Вікторія Дронова заспівала для університетського челенджу ,,Українська пісня у вишиванціˮ; також наші студенти приєдналися до челенджу від факультету природничих наук ,,Вишиванка єднає карантинˮ.

Студенти інституту надіслали свої фотографії у вишиванках та свої роздуми про них, деякі з яких ми опублікуємо тут.

,,Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Вишиванка – це особлива національна традиція українців. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквіюˮ.

,,Думаю, у кожного з нас є річ, яка вважається щасливою в нашому гардеробі. Ми надягаємо її, коли йдемо на співбесіду або на якийсь важливий захід, сподіваючись, що від цієї речі залежить наш успіх. Чи не так? Так само, у кожного є річ, яка пов’язана з якимись важливими, дуже значущими спогадами, поганими чи хорошими, але це пам’ять. Зазвичай, ця річ рідко носиться, просто лежить, щоб пам’ятати. Але я хочу розповісти про одну дуже важливу річ, яка є практично у кожного українця в шафі – вишиванку.

З дитинства вишиванка для мене – це важлива складова костюма, адже саме знайомство з даним мистецтвом у мене сталося саме в той момент, коли я почала займатися народною хореографією. Зрештою, з часом вона стала важливою складовою не тільки костюма, але і життя в цілому. Адже моє життя проходить на сцені. Вишиванка у мене пов’язана буквально з кожним святом, а значить, вона пов’язана з тисячами спогадів, з різними знайомствами, сварками, примирення, тому можу з точністю і впевненістю сказати, що якщо вибирати річ, яка буде найбільш наповненою емоційно, то це буде вишиванка. А що щодо тебе? З чим пов’язана вишиванка у тебе?ˮ

Ми щасливі, що так багато наших студентів мають вишиванки та з гордістю долучаються до свят, подібних цьому. Адже традиції пусті без наповнення їх сучасним змістом – і усі ми стараємось знаходити його як у повсякденності, так і у старожитностях, які символізують нашу належність до єдиної нації.

Навчально-науковий інститут

культури та мистецтв