Курси підвищення кваліфікації для викладачів

Доценти кафедри педагогіки розробили курси підвищення кваліфікації для викладачів.

Доценти кафедри педагогіки Вікторія Швирка та Оксана Алексєєва розробили навчально-методичний комплекс для курсів підвищення кваліфікації для викладачів закладів вищої освіти ,,Сучасні інтерактивні технології навчанняˮ і педагогів-організаторів ,,Актуальні питання роботи педагогів-організаторів у парадигмі сучасної освітиˮ, які проводяться в нашому університеті на базі навчально-наукового інституту публічного управління, адміністрування та післядипломної освіти. Програма курсів, що зараз тривають у дистанційному форматі,  розрахована на 1 кредит (30 годин) і передбачає обов’язкове виконання кваліфікаційної роботи. Тривалість кожного курсу 4 тижні. По закінченню видається Сертифікат на 30 годин.

Курс для викладачів закладів вищої освіти ,,Сучасні інтерактивні технології навчанняˮ акцентує увагу на особливостях впровадження інтерактивних технологій в освітній процес закладів вищої освіти, що  обумовлені  сучасними трансформаціями навчального процесу у співнавчання, взаємонавчання, за умов яких студент і викладач  стають рівноправними та рівнозначними суб’єктами навчання. Присвячений формуванню знань про новітні підходи до організації навчання, технології інтерактивного навчання, їх зміст, особливості, специфіку, форми і методи, прийоми організації та вміння структурно аналізувати навчальний процес з позиції його технологізації.

Мета курсу для педагогів-організаторів ,,Актуальні питання роботи педагогів-організаторів у парадигмі сучасної освітиˮ – удосконалення та поглиблення професійних знань та вмінь педагога-організатора як носія рефлексивної культури й умотивованого, фахового спеціаліста про структуру та зміст професійно-педагогічної діяльності, з теорії й методики виховної роботи, дозвільно-ігрової діяльності, нових технологій, методів і прийомів організації освітнього процесу відповідно до вимог Нової української школи; приведення професійної компетентності педагога-організатора у відповідність з визначеними завданнями освіти й виховання на сучасному етапі розвитку педагогічної теорії й практики, формування усвідомленої готовності до впровадження інноваційних концептуальних підходів і технологій в оновлений освітній процес; розвиток творчого мислення, уміння раціонально організовувати власну педагогічну діяльність та забезпечувати високі результати досягнень учнів.

У межах курсу створено майданчик для обміну досвідом практичного втілення ідей НУШ, де педагоги-організатори мають можливість  було презентувати власні напрацювання в формі проєктів.

Викладачі кафедри плідно працюють і над підвищенням кваліфікації та професіоналізму власного професорсько-викладацького складу, проходячи стажування  та курси підвищення кваліфікації для освітян у провідних закладах вищої освіти України і зарубіжжя. Зокрема, під час карантину взято участь в онлайн-курсі ,,Академічна доброчесністьˮ, у циклі вебінарів з наукометрії ,,Головні метрики сучасної науки. Scopus та Web of Scienceˮ, вебінарах ,,Особистий професійний блог вчителя: дизайн, контент, просуванняˮ, ,,Онлайн-тести: варіанти завдань для ефективної взаємодіїˮ  та циклі програм підвищення кваліфікації для педагогічних та науково-педагогічних працівників ,,Ефективна взаємодія в освіті: інструменти та прийомиˮ, ,,Онлайн-тести ,,На Урокˮ для дистанційної освітиˮ, ,,Мислення логічне, креативне, критичнеˮ.

За матеріалами кафедри педагогіки НН ІПП