Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Науково-методичні здобутки

Викладачі кафедри романо-германської філології плідно працюють над розвитком кафедри, разом з цим підвищуючи свій науково-методичний потенціал.

Декілька разів на рік на кафедрі проводяться курси підвищення кваліфікації для вчителів іноземних мов (англійської, німецької, французької, іспанської) закладів освіти різних типів і форм власності. Назва курсу: «Підвищення кваліфікації вчителів іноземної мови: актуальні питання мовної освіти учнів».  

Програма, розрахована на 1 кредит (30 годин), передбачає обов’язкову й вибіркову складові частини в очно-дистанційному форматі. Тривалість курсу становить 4 тижні з обов’язковим виконанням кваліфікаційної роботи чи публікації фахової статті у Віснику (Філологічні науки). По закінченню видається Сертифікат на 30 годин.

Викладачі кафедри романо-германської філології можуть поділитися досвідом. Так, завідувач кафедрою Олена Биндас та професор кафедри Світлана Шехавцова у лютому 2020 р. пройшли стажування для освітян у Фінляндії, де вивчали  освітню систему країни, а також прослухали курс щодо викладання англійської мови, пропонований носіями мови зі Сполучених Штатів Америки.

Крім цього, Олена Биндас взяла участь у роботі V Міжнародної науково-практичної конференції «Scientific Achievements in Modern Society», яка проходила онлайн 8-10 січня 2020 р. у Ліверпулі, Великобританія. Вона представила роботу на тему  «The Problem of AnglicismsUsage in Ukrainian: Sociocultural Aspect». Завідувач кафедрою отримала сертифікат за дистанційну участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Ключові проблеми германської та романської філології» (14 квітня 2020 р., м. Полтава-Старобільськ) зі статтею на тему: «Моделювання мовної гри в друкованих рекламних текстах англомовних видань».

Світлана Шехавцова, професор кафедри, дистанційно взяла участь у Міжнародній конференції «Роль науки та освіти в забезпеченні сталого розвитку», яка відбулася на базі Вищої технічної школи (м. Катовіце, Польща 30-31 березня 2020 р.). Було опубліковано електронну версію рецензованої колективної монографії «Еducation for achieving sustainable development» у якості розділів. В монографії професором було представлено власні наукові доробки на тему: «Система формування суб’єктності майбутніх учителів у процесі фахової підготовки: системний підхід». Професор кафедри також представила доповідь на IV Міжнародній конференції «Dynamics of the Development of World Science» на тему: «Формування критичного мислення студентів засобами іноземної мови» (19-21 лютого 2020 р., м. Ванкувер, Канада). Крім цього, до 100-річчя Східноукраїнського національного університету факультетом гуманітарних наук, психології та педагогіки, кафедрою психології та соціології було проведено XIV Всеукраїнську науково-практичну веб-конференцію (з міжнародною участю) «Соціально-психологічні проблеми гендерної стратифікації суспільства», яка відбулася 10 квітня 2020 р. Декан факультету взяла участь з доповіддю на тему: «Формування критичного мислення студентів засобами інформаційно-психологічної безпеки». Світлана Шехавцова взяла дистанційну участь у роботі ХV Міжнародної науково-практичної конференції «Modern science and practice» (4-5 травня 2020 р., м. Варна, Болгарія) з матеріалом на тему: «Специфіка набуття студентами лінгвокультурного досвіду в процесі міжкультурної комунікації».

Маргарита Морозова, викладач кафедри романо-германської філології брала участь у ІІІ Міжнародній науковій конференції на тему «Модернізація освітньої системи: світові тенденції та національні особливості», яка відбулася у дистанційній формі 21 лютого 2020 року на базі факультету соціальних наук в Університеті Вітаутаса Великого (Каунас, Литва). В тезах викладачем було представлено власне теоретичне обґрунтування на тему: «Суб’єкт-суб’єктна взаємодія викладача і майбутніх вчителів іноземної мови в сучасному компетентнісно-орієнтованому освітньому процесі». Також викладач отримала сертифікат учасника VI Міжнародної науково-практичної конференції «Perspectives of world science and education» (26-28 лютого 2020 р., м. Осака, Японія) з доповіддю на тему: «Професійне становлення майбутнього вчителя іноземної мови як творчого суб’єкта освітньої діяльності». Відбулася ХV Міжнародна науково-практична конференція «Modern science and practice», (4-5 травня 2020 р., в м. Варна, Болгарія), в якій дистанційно взяла участь викладач кафедри, яка надала матеріал на тему: «Проектування діалогійного спілкування при організації суб’єкт-суб’єктної взаємодії».

 

Професор кафедри романо-германської філології Олена Кобзар взяла участь у Міжнародному семінарі – підвищення кваліфікації Української спілки германістів  «Der Translationsunterricht als Demokratieunterricht» «Переклад як урок демократії» (7–28 квітня 2020 р.).

Людмила Шаповалова, доцент кафедри романо-германської філології, брала дистанційну участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Ключові проблеми германської та романської філології» (14 квітня 2020 р., м. Полтава-Старобільськ) з роботою на тему: «Concept «La ruse» dans limage phraseologique francaise du monde» («Концепт «Хитрість» у французькій фразелогічній картині світу»).

Ми бажаємо викладачам творчої наснаги і подальших наукових здобутків.

За інформацією кафедри романо-германської філології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024